Našli jsme {{ search.data.length }} vide{{ search.suffix() }} pro {{ search.bytag ? 'štítek' : 'výraz' }} "{{ search.termshow }}":

Pro {{ search.bytag ? 'štítek' : 'výraz' }} "{{ search.termshow }}" jsme bohužel nic nenašli.

×
×

"I když mi za minulého režimu vyhrožovali, tak jsem si vždycky dělala, co chtěla..." říká zpěvačka Zuzana Michnová

Publikováno 19.4.2018 v 09:00
Zuzana Michnová - zpěvačka a textařka

„Snažím se nevzpomínat, kdybych chtěla jít na jeviště, tak jdu. Příští rok bych chtěla udělat nějaké koncerty,“ říká Zuzana Michnová, legendární zpěvačka a frontmanka skupiny Marsyas. „I když nám za minulého režimu vyhrožovali a chtěli nás zakázat, tak jsem si vždycky dělala, co jsem chtěla."

Oskar Petr prý nikdy dopředu neoznámil svůj zájem emigrovat. „Zavolal nám až potom z Norimberku  nádraží, že odjeli. V té chvíli už s námi nehrál. Odchod Petra Kalandry byl opravdu těžký. Před koncertem v Lucerně nám řekl, že z kapely odchází.“

Prosadit na Supraphonu Michala Pavlíčka v dobách zákazu Pražského výběru byl prý problém. „Šlo to za jednu jedinou šílenou cenu. Točilo se v noci a nad ránem v Karlíně mimo Supraphon. Pracovali jsme přes telefon.“

K psaní textů potřebuje zpěvačka se jen dívat okolo sebe. „Jsem velký pozorovatel, baví mě životní příběhy, nálady a stesky. Vnímám je. Čím více má člověk zážitků, tím lépe se mi píše,“ říká.

Mohli by být Marsyas úspěšní v Americe? Jací byli lidé okolo Zuzany Michnové? A jak vzpomíná na svou minulost? Je nyní šťastná?


Komentáře

Starší videa
{{ core.jeVicVideiText }}