Našli jsme {{ search.data.length }} vide{{ search.suffix() }} pro {{ search.bytag ? 'štítek' : 'výraz' }} "{{ search.termshow }}":

Pro {{ search.bytag ? 'štítek' : 'výraz' }} "{{ search.termshow }}" jsme bohužel nic nenašli.

×
×

Hejtman Martin Netolický: "Miloš Zeman porušuje hodnotu demokracie. Brexit je těžko ukočírovatelné divadlo…"

Publikováno 17. Března v 12:00
Martin Netolický - hejtman Pardubického kraje

„ČSSD má nálepku rozhádané strany, i když to tak není. Bohužel se ukázalo, že Jiří Zimula podporoval nepřímo tuto nálepku tím, že často vystupoval v médiích odlišně než my. Neseznamoval nás se svými názory a byli jsme o nich informováni z médií. ČSSD je složeno názorově velmi pestře, ale během volebního období jsme proti sobě nevystupovali a našli jsme konsenzus,“ vysvětluje hejtman Pardubického kraje Jan Netolický. Nesouhlasí ani s názory a atmosférou v centrální politice, o které vloni řekl, že je „neuvěřitelná špína“ plná intrik.

Netolický si myslí, že Brexit není pro Británii dobrá volba. Podle něj se možnost, že by k němu doopravdy došlo, vzdaluje a to zejména proto, že k ní nedošlo za širšího souhlasu britské veřejnosti. „Británie se dostala do velmi komplikované situace. Nikdo v Evropě referendum nezpochybňuje, ale pokud by Británie věnovala své síly něčemu jinému, byla by dnes situace jiná. Ti, co referendum způsobili dnes už v politice nepůsobí,“ je skeptický.

„V Norsku jsem byl svědkem napadení učitele žákem. V severských zemích nám záviděli školský systém, který jsme měli tady. Kraje vedené sociálními demokraty upozorňovaly, že inkluze bude problém. Politici nás neposlouchali. Inkluze tak, jak probíhala nyní byla česká cesta a měli jsme na ni zapracovat. Musíme udržet systém speciálních škol, s odstupem času dojde k normálnímu přístupu ve školství. Pedagogové si zaslouží, aby mohli normálně zvládnout kolektiv a výuku,“ tvrdí.  

V manifestu ČSSD se strana vymezuje proti politickým šmejdům a stranám na jedno použití. „Těch vzniká před volbami spousta. Třeba Věci veřejné a další. Politika nemá být byznysem a pokud ho někdo v politice dělat chce, a proto vytváří vlny populismu, tak nemá v politice co dělat. Další takoví sou Úsvit, SPD,“ říká Netolický.

V čem Miloš Zeman porušuje ústavu ČR? Co si myslí o Brexitu? Proč preference ČSSD stagnují a jaké jsou vyhlídky strany do Evropského parlamentu? Zasadí se hejtmani do zrušení inkluze na středních školách?


Komentáře

Starší videa
{{ core.jeVicVideiText }}