Našli jsme {{ search.data.length }} vide{{ search.suffix() }} pro {{ search.bytag ? 'štítek' : 'výraz' }} "{{ search.termshow }}":

Pro {{ search.bytag ? 'štítek' : 'výraz' }} "{{ search.termshow }}" jsme bohužel nic nenašli.

×
×

"EET je obtěžující, pro někoho i likvidační..." říká předseda Pirátů Ivan Bartoš

Publikováno 3.7.2017 v 17:17
Ivan Bartoš - předseda Pirátů

Hostem XTV byl předseda Pirátské strany Ivan Bartoš. V rozhovoru se mimo jiné vyjadřuje k aktuální politické situaci, šancím Pirátů ve volbách či návratu Jiřího Paroubka na politickou scénu.

“Každé volby máme lepší a lepší výsledek a situace ted’ dozrála do toho, že to velké skóre máme urvat,” hodnotí své šance před volbami.

Oblíbeným mediálním tematem a jedním z bodů programu Pirátské strany je legalizace marihuany. V této souvislosti říká: “Jsme jediná strana, která se dlouhodobě staví za legalizaci konopí. Máme připravený zákon, který by měl změnit českou legislativu.”

Zavedení EET je podle něj obtěžující i likvidační pro malé a střední podniky. Ty skutečné finanční úniky se prý dějí v jiné svéře a měřítku.

Důležitým pilířem dlouhodobého programu Pirátů je přímá demokracie. “Prvky přímé demokracie jsou ve společnosti žádoucí. Ve straně máme jako princip, že člověk, který o něčem rozhoduje, musí splňovat demokratické minimum,” vysvětluje Bartoš a diskusi pak doplňuje názory na odvolatelnost politiků a referenda.

 


Komentáře

Starší videa
{{ core.jeVicVideiText }}