"Volby jsou špatně! Navrhuji loterii..." říká Jiří X. Doležal

„Moje maminka zemřela ve střední demenci. Staral jsem se o ni, zemřela doma. Mám hodně zblízka nakoukané příznaky rozvíjející se demence. Začíná to neadekvátností. Když půjdete na nuda pláž a budete nahej, je to v pořádku. Když přijdete nahý do studia, je to špatně. Prezident republiky vystoupí ve vánočním projevu a řekne o lidech, že jsou hlupáci a že jeho vlastní úřad pro kybernetickou bezpečnost kecá nesmysly. Je hrubě neadekvátní, nevím, jestli mám Zemana odsuzovat, nebo litovat,“ řekl novinář Jiří X. Doležal v živém streamu s Lubošem Xaverem Veselým v novém pořadu Xaver Live.

Xaver Live ZDE

Podle něj se prezident chodá neadekvátně. Ze Zemanova chování má mírně strach. „To, že máme Babiše, poškodilo pověst ČR na 50 let dopředu, to nemají nikde na světě. Pirátská strana svým návrhem na legalizaci marihuany totálně zdevastovala 25 let práce desítek lidí, kteří se angažovali ve věci racionální protidrogové politiky. Jejich návrh je nehoráznost,“ myslí si JXD, podle kterého tuto myšlenku Piráti naprossto zařízli. Klasické volby jsou podle něj špatný způsob, jak rozhodovat o státnících, nejraději by navrhl alternativu ve formě loterie.

Sám si myslí, že jsou důvody, proč se bát o demokracii. „Premiérem je agent státní bezpečnosti, na Hradě je to, co tam sedí, pan Okamura má 10 procent na uprchlíky, kteří tady nejsou a Kájinek dělá reklamu vymahačům. Jak se pak člověk nemá bát? Kdo by mohl být horší premiér než Babiš?“ ptá se JXD.

Jaké názory má na legalizaci marihuany? Kdo by měl být prezidentem? A co by pomohlo celé české společnosti?

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.