„Veřejnoprávní média mají informovat, a ne tvořit příběhy. Televize vnímá diváka už jenom jako spotřebitele reklamy.“ – říká režisér Jiří Adamec.

Proč se v ČT netočí kvalitní zábavné pořady jako v minulosti? Z jakého důvodu hájí prezidenta Miloše Zemana a premiéra Andreje Babiše. Jak pohlíží na seriál Rodáci z dnešního úhlu pohledu či na relaci Newsrooom ČT24.

Jiří Adamec (71) je český televizní režisér. Natočil několik seriálů, mezi něž patří Sanitka či Pojišťovna štěstí. Věnuje se také tvorbě televizních zábavných a společenských pořadů. Herecky se před kamerou uplatnil ve filmech Vím, že jsi vrah (1971) a Na startu je delfín (1974).

„Mám mnoho kamarádů, kteří nejsou příznivci ani našeho prezidenta, ani našeho premiéra, a já s nimi vedu nekonečné diskuze, protože se ptám proč. Kde je ten problém, v čem spočívá ten problém? Málokdy se dovídám něco, na čem by se dalo cokoliv stavět. Jsou to všechno možná, snad a kdyby.“ – konstatuje režisér Jiří Adamec.

► Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

„Já si myslím, že je senzační, když lidé říkají, co si myslí. Když mají názor, což je vzácná věc, a ten názor jsou ochotni sdělit, přestože to není populární.“ – dodává Adamec v reakci na konfrontaci moderátora Luboše Xavera Veselého s reportérkou pořadu Newsroom ČT24.

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

filmjiri-adamecctxtv.cz

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.