„Spartakiádní vrah s námi spolupracoval. Vraždy přesně popsal. Dopaden byl díky studentce medicíny, která použila ženskou lest.“ – říká bývalý elitní vyšetřovatel Josef Doucha.

Jméno advokáta a bývalého elitního vyšetřovatele Josefa Douchy je spojováno s největšími českými kauzami, jako je například odhalení tzv. „orlických vrahů“ či zatčení spartakiádního vraha. Jak probíhaly Strakovy výslechy, kterými byl tehdy Josef Doucha pověřen?

„Ano, měl jsem pod velením Jiřího Markoviče na starosti detailní výslechy Jiřího Straky před každou rekonstrukcí jednotlivých vražd. To znamená, že vždycky den před rekonstrukcí byl velice podrobný výslech, který se zaměřoval na subjektivní stránku provedení činu a další podrobnosti.“ – říká někdejší vyšetřovatel Josef Doucha.

„V tomto případě to bylo jednoduché v tom, že Jiří Straka s námi spolupracoval. Nebyl problém z něho dostat doznání a přesný popis toho, co a jak udělal. Po výslechu následovala druhý den rekonstrukce. A dokonce si vzpomínám, že se stávalo, že Jiří Straka si v průběhu této rekonstrukce různé věci vybavoval daleko přesněji a upřesňoval: Včera jsem říkal, že to bylo takhle, teď jsem si vzpomněl, že napřed jsem přiklekl hrdlo oběti, pak jsem zatáhl špagát.“ – popisuje bývalý vyšetřovatel Josef Doucha.

„Ta práce byla nutná z toho důvodu, aby pro soud bylo zcela zřejmé, že pachatel spáchal to, co je mu kladeno za vinu. Že se jedná o takzvané kvalifikované doznání. Pochopitelně na počátku nikdo nevěděl, kdo tím pachatelem je. S profilem nám pomáhal sexuolog.“ – vypravuje někdejší vyšetřovatel Josef Doucha s tím, že ale nikdo nepředpokládal, že by se těchto činů dopustil mladistvý, kterému bylo v té době necelých šestnáct let.

► Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

„Přišli jsme na něj tak, že byla vytipována jedna poškozená, která útok přežila. Byla to studentka nultého ročníku medicíny. Ta byla jednoho dne doprovázena z tramvaje ke svému bydlišti mladíkem, který se k ní připojil. Ten jí vypravoval, že se jmenuje Jiří, že se učí ve Stochově horníkem, že mu hrozí čtyřka z chování a tak dále. A při loučení před domem, kde bydlela, se na ni vrhl, začal ji škrtit, chtěl ji obrat o peníze. Použila ženskou lest, řekla: Tak tady ne, půjdeme do baráku. Vešli dovnitř, ona zazvonila na zvonky a pachatel utekl.“ – konstatuje tehdejší vyšetřovatel Josef Doucha.

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

josef-douchavysetrovateljiri-strakaspartakiadni-vrahvyslechyrekonstrukce-pripadukriminalistikapolicieorlicke-vrazdykriminalistavrazdavrazdysexuologienasilyseriovy-vrah

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.