Ondřej Hejma: O Trumpovi, Zemanovi, Babišovi, Klausovi, o Americe i o guláši Václava Havla

„Celý život jsem něco psal a když jsem tohle ukončil, zbyla jen muzika. Začal jsem psát psát paměti, to je moje kniha Fejsbuk. Bavilo mě to a pak jsem začal psát druhý díl Americký blues a končí to zatím třetím dílem Srdce zlomený,“ říká hudebník, komentátor, znalec Ameriky, spisovatel, glosátor Ondřej Hejma. „Zvolení Donalda Trumpa je pro mě důležitá věc. Před časem jsem byl z USA smutný. Když byl zvolen Trump, tak se mi rozzářil svět. Jeho myšlenky jsou v pořádku. Zdi fungují, musíme si ohlídat hranice. Jde o všechno, co s tím souvisí,“ popisuje.

„Pan Soukup má spornou pověst, je to ale obdivuhodné. Forma jeho pořadů je složitá, šanci na Hrad nemá, ale kdo nic nezkusí, nic nevyhraje. Lidi cítí, že se něco děje, jsou z toho nervózní a proto tlačí na pilu. Miloš Zeman je pořád stejný, co je letos na něm nového, je jeho svoboda. Znovuzvolení ho už vůbec nezajímá, na Hradě je za sebe, má to paži,“ říká Hejma.

Xaver Live ZDE

V momentě, kdy do hudby vstoupily počítače, došlo k demokratizaci rock'n'rollu. „Dneska to může natočit každý, už není potřeba chodit do studia. Je to demokratizace, ale také devalvace. Příběh písně Modrá je dobrá byl takový, že v době sarajevského atentátu jsem po pátém pivu řekl, že napíšu hymnu ODS. To jsem neudělal, ale napadl mě rým ‚modrá je dobrá‘. Zapsal jsem si všechno, co by mohlo být modré, upatlal jsem to dohromady. S ODS to nemá nic společného,“ uvedl. Ze současné hudby se mu líbí rap.

 

Co prozradil Ondřej Hejma na Jaromíra Soukupa? Chybí mu talentové soutěže? Má i dnešní generace v hudbě něco autentického? Co říká na Babiše? A co si myslí o islámu?

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.