Josef Klíma: “Na Seznamu si mohu točit co chci. Za politickou korektnost se skrývá spousta nicneříkajících keců…”

„Po rozdělení republiky jsem měl nepotvrzené zprávy, že se přetiskly načerno peníze, které nikde nefigurovaly, protože druhý den měly být znehodnocené, ale figurovaly papírově a že si ty peníze přetiskly kruhy, které tu v té době vládly a z toho začaly financovat svůj politický boj,“ říká publicista Josef Klíma. Tyto zprávy se staly později inspirací pro jeho knihu Loď s otroky. 

I přesto je doba dnes podle Klímy pro novináře složitější a za politickou korektnost skrývá spousta nic neříkajících keců. „Politická korektnost je něco, co se vezme a žene se to až do absurdnosti, nic se nesmí nazvat pravým jménem. Jsou to palečnice, které nám byly nasazeny a mně to hrozně vadí.“ Vzpomíná na svou Americkou kolegyni, která měla kvůli politické korektnosti před lety u černošského prodavače problém objednat si černou kávu. K nám tyto problémy podle něj přišly nyní.

„Viktor Kožený je za všechny své podvody odsouzen. I běžný Čech ho podezíral za podvody, ale Klaus ho tenkrát dal za příklad, že je správným představitelem doby a privatizace. On vystihl správnou chvíli, ale jako každý kdo podniká nepoctivě to přehnal. Kdyby chvíli počkal a vzal si ty dvě miliardy a někam odjel, tak by z toho mohly žít tři generace. Ale jako každý podvodník pokračoval dál, až na to doplatil,“ popisuje Klíma.

Slovensko si zvolilo novou prezidentku Čaputovou a Klíma je s výsledkem spokojen. „Narozdíl od nás mají Slováci prezidenta, za kterého se nemusí stydět. Je chytrá, zřejmě i čestná, je tam nějaký zádrhel s její praxí, ale jak se ukázalo, nezahrálo to ve volbách velkou roli, je i hezká, i když to nehraje takovou roli. Dostala taky mezinárodní cenu za to, že vykonala ekologický čin. Volil bych ji taky a to i kdyby kandidovala na prezidentku ČR, když můžeme mít Slováka za premiéra.“

Proč se po propuštění Kajínka změnil jeho postoj k němu? Vrátí se Krejčíř zpět do ČR? Co si myslí o případu Nečesaný? Jaký má názor na Andreje Babiše? Zneužíval podle něj Michael Jackson děti? A má na Seznamu svobodu natáčení?

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.