Našli jsme {{ search.data.length }} vide{{ search.suffix() }} pro {{ search.bytag ? 'štítek' : 'výraz' }} "{{ search.termshow }}":

Pro {{ search.bytag ? 'štítek' : 'výraz' }} "{{ search.termshow }}" jsme bohužel nic nenašli.

×
×

Josef Klíma: “Na Seznamu si mohu točit co chci. Za politickou korektnost se skrývá spousta nicneříkajících keců…”

Publikováno 2. Dubna v 11:00
Josef Klíma - publicista

„Po rozdělení republiky jsem měl nepotvrzené zprávy, že se přetiskly načerno peníze, které nikde nefigurovaly, protože druhý den měly být znehodnocené, ale figurovaly papírově a že si ty peníze přetiskly kruhy, které tu v té době vládly a z toho začaly financovat svůj politický boj,“ říká publicista Josef Klíma. Tyto zprávy se staly později inspirací pro jeho knihu Loď s otroky. 

I přesto je doba dnes podle Klímy pro novináře složitější a za politickou korektnost skrývá spousta nic neříkajících keců. „Politická korektnost je něco, co se vezme a žene se to až do absurdnosti, nic se nesmí nazvat pravým jménem. Jsou to palečnice, které nám byly nasazeny a mně to hrozně vadí.“ Vzpomíná na svou Americkou kolegyni, která měla kvůli politické korektnosti před lety u černošského prodavače problém objednat si černou kávu. K nám tyto problémy podle něj přišly nyní.

„Viktor Kožený je za všechny své podvody odsouzen. I běžný Čech ho podezíral za podvody, ale Klaus ho tenkrát dal za příklad, že je správným představitelem doby a privatizace. On vystihl správnou chvíli, ale jako každý kdo podniká nepoctivě to přehnal. Kdyby chvíli počkal a vzal si ty dvě miliardy a někam odjel, tak by z toho mohly žít tři generace. Ale jako každý podvodník pokračoval dál, až na to doplatil,“ popisuje Klíma.

Slovensko si zvolilo novou prezidentku Čaputovou a Klíma je s výsledkem spokojen. „Narozdíl od nás mají Slováci prezidenta, za kterého se nemusí stydět. Je chytrá, zřejmě i čestná, je tam nějaký zádrhel s její praxí, ale jak se ukázalo, nezahrálo to ve volbách velkou roli, je i hezká, i když to nehraje takovou roli. Dostala taky mezinárodní cenu za to, že vykonala ekologický čin. Volil bych ji taky a to i kdyby kandidovala na prezidentku ČR, když můžeme mít Slováka za premiéra.“

Proč se po propuštění Kajínka změnil jeho postoj k němu? Vrátí se Krejčíř zpět do ČR? Co si myslí o případu Nečesaný? Jaký má názor na Andreje Babiše? Zneužíval podle něj Michael Jackson děti? A má na Seznamu svobodu natáčení?


Komentáře

Starší videa
{{ core.jeVicVideiText }}