„Dnešní vysokoškoláci budou do vesmíru létat běžně. Na mimozemskou civilizaci věřím.“ – říká šéf České kosmické kanceláře Jan Kolář.

Kdy bude normální, že si lidé řeknou, že místo dovolené ve Španělsku poletí do kosmu? Jak dlouho trvá cesta na oběžnou dráhu? Jak poznat Mezinárodní kosmickou stanici ISS pouhým okem? Jak to vypadá uvnitř? Mají tam kávovar? Jak je to s jídlem? Proč nelze v prostorách stanice kouřit? Jak počít dítě ve vesmíru? Je na ISS zakázaný sex? A proč věří šéf České kosmiceké agentury docent Jan Kolář na mimozemskou civilizaci?

Česká kosmická kancelář (CSO) je obecně prospěšná společnost zabývající se propagací a podporou kosmických aktivit v České republice. CSO pořádá vzdělávací a osvětové akce pro školy, univerzity i širokou veřejnost. Jejím ředitelem je doc. Ing. Jan Kolář, CSc.

 ►Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

„Kdy nad námi poletí Mezinárodní vesmírná stanice ISS, se určit dá. Ale pokaždé je to v jinou dobu. Musí být tmavé pozadí, večer, ale nahoře ještě sluníčko. Ve hvězdárně vám řeknou i měsíc dopředu, kdy nad vámi stanice proletí.“ – vysvětluje docent Jan Kolář.

„ISS je válec, který se v průměru mění. Jsou to moduly, které se na sebe napojovaly. Každý má své zaměření. Posádka sestává zpravidla z šesti lidí. Hlavně je tam velký modul, kde se provádí experimenty. Celá má tisíc krychlových metrů.“ – popisuje docent Jan Kolář.

Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

issjan-kolarcsovesmirmimozemsky-zivot
Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.