×

Další video: „Covid mění zahrady, lidé se vrací k opékání buřtů. Bohatí chtějí vodopády a vzrostlé stromy. Skalky jsou už z módy.“ – říká zahradní architektka Dana Makrlíková

Countdown
Zrušit
×

“Zemana zajímá seznam lidí, kteří ho nepodpořili. Dává jim to pak najevo...” říká hejtman Martin Netolický

„Odchod Malé je dobrá zpráva pro Českou republiku. Diskuze o její odbornosti a kvalifikaci zacházela příliš daleko. Nedovedu si představit, že by setrvávala na této pozici i do budoucna a že by měla diskutovat se soudci, advokáty a státními zástupci, kteří jsou velmi dobří a zároveň se zabývala sama sebou. Je to nedůstojné, ministryní se nikdy stát neměla,” myslí si o současné politické situaci hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.

Nadšený z vlády Andreje Babiše není. „Hnutí ANO je zvláštní politický subjekt. Profilovalo se jako pravicové hnutí, ale postupem času se z něj stalo hnutí levicové. To nejde dohromady, jsem zvědavý, jak dlouho bude fungovat. V české politice je očividně možné všechno.“

Diskuze okolo Miroslava Pocheho je o kompetencích premiéra, předsedy vlády a prezidenta ČR. „Je to problém výkladu ústavy. Situace je na kompetenční žalobu, měla by rozhodnout nezávislá autorita, která nebude kreativně vykládat ústavu. Jsem přesvědčen, že by rozhodli ve prospěch předsedy vlády, který vypadá, že je mu to jedno,“ myslí si politik. Případ Malé byl podle něj závažnější.

„V ČSSD je to teď klidnější. Na politickém grémiu žádné politické třenice nevznikají. Kolektivní orgán je v klidu, dokonce jsem schopen vyjít i s Foldynou, který sice cílí na jinou skupinu voličů, ale vycházíme spolu dobře. Jsem v situaci, kdy je potřeba stranu stabilizovat a to se daří,“ uvedl Netolický. 

Jaké přešlapy dělá Andrej Babiš? Proč je nebezpečný? Je Poche jediný schopný vykonávat pozici ministra zahraničí? Jak jednání dopadne? A má Zeman proti sobě slabé hráče?

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.