×

Další video: „Covid mění zahrady, lidé se vrací k opékání buřtů. Bohatí chtějí vodopády a vzrostlé stromy. Skalky jsou už z módy.“ – říká zahradní architektka Dana Makrlíková

Countdown
Zrušit
×

"Zeman není dobrým vzorem pro naše žáky. Jeho portrét ve třídě viset nemusí..." říká prezidentka asociace ředitelů ZŠ Hana Stýblová

„Neučí se jako před 300 lety, ubližujeme českému učiteli, snaží se přiblížit žákovi. Vzdělávací programy obsahují učivo, které na každý žák využije. Těžko říct, jestli je to dobře, ale úplně špatně to není. Musíme naučit to, co je povinný základ,“ říká prezidentka asociace ředitelů ZŠ Mgr. Hana Stýblová. Přístup škol a mobilních telefonů je prý na každé škole jinak.

„My to máme tak, že jsou povoleny, ale mají je vypnuté. Jeden den v týdnu – v pondělí – smí starší děti o přestávce používat mobil. Nejsem si jista, zda děti ještě vůbec používají taháky, musí je totiž psát. Ale zase, když se napíšou, tak se to aspoň naučí,“ myslí si prezidentka.

Xaver Live ZDE

„Pro společnost i pro školství jsou problém biomatky. Najdou si na internetu nějaký problém a pak diskutují, jak ho řešit. Například známkování nebo domácí úkol – ten ale nikoho nezabije. Když se budete učit, tak si musíte taky opakovat. Všechno s tím souvisí,“ říká Mgr. Stýblová. Paní kuchařky se podle ní poučily, že to dalších 90 procent děti nechtějí jíst. Sama ale snaží vždycky najít kompromis.

Portrét prezidenta podle ní na stěně viset nemusí. „Jsme ve svobodné zemi, paní učitelky ho v rámci výzdoby nepověsily. V ředitelně mi nevisí, je to můj osobní důvod, není dobrým vzorem pro naše žáky. Na jednu stranu je to špatně, chybí nám vlastenectví,“ říká.

Zvýší se platy učitelů? Jak se staví vzdělávací programy na základních školách? Co musí dělat ředitel školy? A co se děje v alternativních školách?

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.