×

Další video: „Covid mění zahrady, lidé se vrací k opékání buřtů. Bohatí chtějí vodopády a vzrostlé stromy. Skalky jsou už z módy.“ – říká zahradní architektka Dana Makrlíková

Countdown
Zrušit
×

"Za rok 1968 se nemám důvod omlouvat. StB byla služba státu. Andrej Babiš je fér chlap..." říká předseda KSČM Vojtěch Filip

„Je nesmyslné vinit za rozhodnutí Sovětského svazu ruskou federaci. Dnes víme, že tzv. sovětský lid nikdy nebyl konstituován, bylo to přání tehdejšího vedení svazu, který se v roce 1990 rozpadl. Okupovala nás vojska z pěti států Varšavské smlouvy.  Bylo to rozhodnutí spojeneckého velení, ale nebyli to jenom Rusové,“ říká předseda KSČM Vojtěch Filip. Z pohledu historického to podle něj poškodilo komunistické hnutí ve světě. „Do té doby platilo, že komunistické strany věci řeší diplomaticky, ale poté i vojenskou silou.

„Za 68. rok nemám důvod se omlouvat, omyly a přehmaty je zbytečné opakovat. Nejhorší, čeho se režim dopouštěl, byly politické procesy. Právo tam dostalo na frak. StB nebyla zločinecká organizace, to by musely zpravodajské služby ocejchovat v každém státě. Každý stát chrání svůj režim,“ myslí si.

Andreje Babiše hodnotí podle současné činnosti. „Původní spor vyhrál, respektuji rozsudky soudy. Je to velkokapitalista, ale já s ním nejednám jako s podnikatelem, ale s člověkem, jehož hnutí vyhrálo volby. Nechtěl jsem, aby nastala situace jako v roce 2006. Byl jsem proto ochotný udělat s poslanci KSČM cokoli pro to, aby byly ustaveny parlamentní orgány. Byli jsme schopni se dohodnout na potírání korupce a řešení privatizačních skandálů,“ říká předseda komunistů. „Všechno, na čem jsme se s Babišem dohodli, to potom nakonec platilo,“ odpovídá na otázku, jestli je současný premiér fér chlap.

Jak vzpomíná Vojtěch Filip na srpen 1968? Jací lidé byli v StB? Co říká na Hudkovu píseň o prezidentovi? A plní Babiš své sliby?

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.