Našli jsme {{ search.data.length }} vide{{ search.suffix() }} pro {{ search.bytag ? 'štítek' : 'výraz' }} "{{ search.termshow }}":

Pro {{ search.bytag ? 'štítek' : 'výraz' }} "{{ search.termshow }}" jsme bohužel nic nenašli.

×
×

"Za rok 1968 se nemám důvod omlouvat. StB byla služba státu. Andrej Babiš je fér chlap..." říká předseda KSČM Vojtěch Filip

Publikováno 29.8.2018 v 08:00
Vojtěch Filip - předseda KSČM

„Je nesmyslné vinit za rozhodnutí Sovětského svazu ruskou federaci. Dnes víme, že tzv. sovětský lid nikdy nebyl konstituován, bylo to přání tehdejšího vedení svazu, který se v roce 1990 rozpadl. Okupovala nás vojska z pěti států Varšavské smlouvy.  Bylo to rozhodnutí spojeneckého velení, ale nebyli to jenom Rusové,“ říká předseda KSČM Vojtěch Filip. Z pohledu historického to podle něj poškodilo komunistické hnutí ve světě. „Do té doby platilo, že komunistické strany věci řeší diplomaticky, ale poté i vojenskou silou.

„Za 68. rok nemám důvod se omlouvat, omyly a přehmaty je zbytečné opakovat. Nejhorší, čeho se režim dopouštěl, byly politické procesy. Právo tam dostalo na frak. StB nebyla zločinecká organizace, to by musely zpravodajské služby ocejchovat v každém státě. Každý stát chrání svůj režim,“ myslí si.

Andreje Babiše hodnotí podle současné činnosti. „Původní spor vyhrál, respektuji rozsudky soudy. Je to velkokapitalista, ale já s ním nejednám jako s podnikatelem, ale s člověkem, jehož hnutí vyhrálo volby. Nechtěl jsem, aby nastala situace jako v roce 2006. Byl jsem proto ochotný udělat s poslanci KSČM cokoli pro to, aby byly ustaveny parlamentní orgány. Byli jsme schopni se dohodnout na potírání korupce a řešení privatizačních skandálů,“ říká předseda komunistů. „Všechno, na čem jsme se s Babišem dohodli, to potom nakonec platilo,“ odpovídá na otázku, jestli je současný premiér fér chlap.

Jak vzpomíná Vojtěch Filip na srpen 1968? Jací lidé byli v StB? Co říká na Hudkovu píseň o prezidentovi? A plní Babiš své sliby?


Komentáře

Starší videa
{{ core.jeVicVideiText }}