×

Další video: „Přísná dieta v době COVIDU-19 je riskantní pro průběh nemoci. Imunitní systém nemá energii.“ – varuje obezitolog Martin Matoulek

Countdown
Zrušit
×

"Všechno spěje k tomu, že tohle bude moje poslední sezóna..." říká úspěšný hokejista Radim Vrbata

„Rodina mě nemůže doprovázet, program zápasů a cestování je velmi náročný,“ říká profesionální český hokejista, nyní hrající v NHL za Florida Panthers. Má manželku a tři syny a i přesto, že má každý jiné občanství, považuje je za Čechy. „Nejmladší se narodil v Česku, druhý v Americe a třetí v Kanadě, ale jakmile se vrátíme, tak vyřídíme české pasy a počkáme, jak se sami rozhodnou.“ Syna Kryštofa už k hokeji pár let vede.

„Všechno spěje k tomu, že tohle bude moje poslední sezóna,“ přiznává Radim Vrbata. Jako rodina cítíme, že se musíme vrátit, ale i z hokejového hlediska už to pro mě není nejvhodnější – NHL je čím dál víc mladší a mně v létě bude 37 let. Člověk na sobě stáří pozná, cítím na sobě, že regenerace je náročnější.“ Hrát neplánuje ani v Čechách, systém hry v NHL a v Česku se prý liší. Na odpočinek se ve své rodné zemi těší.

První rok se chce hokejista věnovat rodině. „Poté máme naplánované nějaké projekty okolo hokeje, ale je to zatím otevřené. Chci se věnovat třídě, do které pak bude chodit můj syn Kryštof.“ Podnikat způsobem jako Dominik Hašek však nechce.

Jak vypadají Vánoce na Floridě? Sleduje Radim Vrbata dění v Čechách? Jak je pro hokejistu důležité projít reprezentací? A kdo je jeho nejbližší člověk?

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.