×

Další video: „Přísná dieta v době COVIDU-19 je riskantní pro průběh nemoci. Imunitní systém nemá energii.“ – varuje obezitolog Martin Matoulek

Countdown
Zrušit
×

„Víc než knihy čtou studenti návody k hrám. Bible je učebnice marketingu. Čapka nemusím.“ – Petra Čiháková

Petra Čiháková, tohoto času na mateřské dovolené, je novinářka, básnířka a velká ctitelka literatury. Dnes mimo jiné pomáhá studentům s výukou literatury tak, že na YouTube natáčí literární videa, například o povinné četbě, kterou chce současně zatraktivnit.

„Jak jste zmínil, jsem i básnířka. A knihy z povinné četby, ze seznamu povinné četby, mne inspirují k vlastní tvorbě.“ – říká nejprve Petra Čiháková.

„A protože je skládání básní obor trochu přežitý, tak mě napadlo kontaktovat jiné umělce, kteří ke knihám vytvářejí své vlastní autorské práce. A těm se snažím přiblížit nejenom motivy daných knih, ale snažím se celkově přiblížit povinnou četbu studentům. A zatraktivnit ji.“ – dodává Petra Čiháková.

► Abyste v krizové situaci věděli co dělat, klikněte zde.

„Seznam povinné četby nevznikl samozřejmě jen tak pro nic za nic. Jsou to knihy, které jsou plné opravdu hlubokých myšlenek; to, co je v nich ukryté, je pro mne podstatné.“ – popisuje Petra Čiháková.

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde

petra-cihakovaliteraturapovinna-cetbayoutubeporady-o-literatureromannovelavzdelavaniskolstvisamostudiumcelozivotni-ucenidalsi-vzdelavanistudentiskolamaturitabiblekarel-capek

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.