×

Další video: „Rouškování je zlaté tele. Václav Klaus na prezidenta kandidovat nebude. Trumpa dohání minulost, musí se pomstít prohra Hillary.“ – komentuje Karolina Stonjeková

Countdown
Zrušit
×

"V textech mi vždycky šlo o poslání..." říká hudebník Roman Dragoun

„Nikdy bych nevěřil, že bych mohl někdy být v kapele Progres,“ vzpomíná Roman Dragoun, český hudebník, klávesista, zpěvák a skladatel. „Za koncert jsem tehdy dostal 150 korun.“ Na svoje začátky vzpomíná rád. Píseň Muž, který se podobá odvrácené straně Měsíce bývá spolu se Zdrojem nežádanější skladba.

Zároveň teď spolu s Progresem skládají nové písně. Zpěvák si myslí, že se jejich tvorba zase tolik neproměnila. „Nikdy jsme nezpívali blbosti, byli jsme vyzrálí.“ Dema se prý snaží dělat tak, aby byly inspirativní.

„V začátcích jsme cítili, že hrajeme a myslíme jinak. V textech mi vždycky šlo o poslání. Aby tam byla naděje, láska, aby to bylo o něčem. Nechápu lidi, kteří jen tak plácají.“ Nyní si užívá přítomnosti, která pak podle něj dokáže připravit budoucnost. Motivaci na hudbu má, lidi odchází z koncertů nadšení.

Jak vnikaly oblíbené hity? Který z potomků podědil po Romanu Dragounovi hudební talent? Jak vzpomíná na své začátky? Je náročnější zpívat v pokročilejším věku? A jak se dostal k titulní roli Jesus Christ Superstar?

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.