×

Další video: „Svobodní jednají o s spojení Trikolórou. Lidé jsou frustrovaní, vláda jim likviduje živnosti i životy.“ – říká spoluorganizátor demonstrace Jan Dočekal (Svobodní)

Countdown
Zrušit
×

"Rozdíl mezi dvojbobem a čtyřbobem je jako řídit auto a autobus..." říká olympionik Dominik Dvořák

„Důležité je při startu to roztlačení. Je potřeba natrénovat, aby souhra naskakování byla co nejvíce sehraná,“ vysvětluje princip jízdy na bobech bobista a olympijský reprezentant Dominik Dvořák. Na olympiádě v Jižní Koree jej nejvíce překvapila odlehčenost, která i přes severokorejské nepokoje působila na hráče. „Myslel jsem, že tam budou chodit vojáci se samopaly, ale nic takového se nestalo.“

Jeho klasický den tvořily jednofázové a dvoufázové tréninky. „Pro mě je to klasický režim, ale odpoledne máme tréninky na dráze, kdy několikrát sjedeme dráhu. Zároveň si pilot musí vždycky dopředu dráhu projít, aby věděl, co ho čeká.“

Bobista jezdí 130 km/h. „Během jízdy se pilot musí stoprocentně soustředit na jízdu. Jsem co nejvíc schován v bobu, aby co nejméně vykukoval, ale zároveň abych viděl na cestu. Při startu musíme být silnější, boby váží i 200 kilogramů. Zároveň je potřeba fungovat s týmem.“ Povely se během jízdy prý nerozdávají, ostatní bobisti se drží , dokud pilot trasu nesjede.

Jak se vlastně řídí boby a kolik stojí? Jaký je běžný den olympijského reprezentanta? Co je při bobování největší show pro fanoušky? A řídí se mu lépe dvojbob nebo čtyřbob?

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.