×

Další video: „Přísná dieta v době COVIDU-19 je riskantní pro průběh nemoci. Imunitní systém nemá energii.“ – varuje obezitolog Martin Matoulek

Countdown
Zrušit
×

"Prostituci bych zdanil, udělal bych z toho standardní byznys. Sex v Česku vynáší miliardy..." říká ekonom Lukáš Kovanda

„Rok 2019 bude horší, než předchozí, ale nepřijde krize. Lidem porostou mzdy tempem asi 7 procent, kupní síla bude narůstat. Bude to dobrý standard. Bdělá ČNB v loňském roce provedla regulaci a zapověděla bankám, aby půjčovala těm nejrizikovějším klientům. To, že rostly mzdy a měli jsme se dobře, roztočilo tento byznys, v lidech to vzbuzuje touhu více riskovat, nebojí se. Na krizi se zadělává právě v těchto časech,“ říká Lukáš Kovanda, hlavní ekonom společnosti CZECH FUND. Ke krizi podle něj nakonec dojde, jen to nebude letos.

„Když má člověk příjem 30 tisíc, tak by měl mít 300 tisíc na spořícím účtu, to aby si mohl najít novou práci v případě, kdy ho vyhodí. Když bude krize, může to trvat i dva roky. ČNB nechala vytisknout miliardy korun a za ty nakoupila eura. Naše země má nyní v přepočtu na obyvatele největší devizové rezervy,“ říká Kovanda o zamrznutí kurzu koruny. Kromě angličtiny vidí Kovanda velký potenciál v programování. Spousty pracovních míst totiž nahradí roboti, ale právě programátoři budu ti, kteří je budou kódovat. 

Xaver Live ZDE

Šedá ekonomika je podle něj důležitá. „Prostituci bych zdanil, udělal bych z toho standardní byznys. Když daní Uber a Airbnb, proč ne tohle? Komunální politici se bojí, že by legalizovali prostituci před svými voliči, pro které je to společensky nepřístupné. Na prostituci v ČR unikají miliardy,“ uzavírá ekonom.

Jak by se svými financemi měl naložit průměrný Čech? Kam investovat? Proč klesnou ceny pohonných hmot? A proč by se z prostituce měl stát regulérní byznys?

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.