×

Další video: „Přísná dieta v době COVIDU-19 je riskantní pro průběh nemoci. Imunitní systém nemá energii.“ – varuje obezitolog Martin Matoulek

Countdown
Zrušit
×

"Pro české sportovce máme 6 miliard..." říká Miroslav Jansta

Právník a předseda České unie sportu v rozhovoru pro XTV hovořil o možném vzniku ministerstva pro sport, se kterým počítal i volební program sociálních demokratů: "Bohuslav Sobotka to ale nakonec nevyjednal, ANO bylo proti. Přesto je ten nápad stále ve hře, mohla by vzniknout alespoň specializovaná agentura, která by za český sport zodpovídala," uvedl vlivný právník Jansta.

Podle něj je problém v tom, že významná rozhodnutí má na starost 25 úředníků, kteří nestíhají. "I hvězdy jako Jaromír Jágr vyrostly za minulého režimu, kdy šlo na sport více peněz. Okolo roku 1991 došly," řekl Jansta s tím, že valná část sportovních organizací byla během 90. let rozkradena. Kritizoval i bývalé vedení Sazky, které mělo za bývalého ředitele Aleše Hušáky stamilionové rozpočty na svůj provoz. 

"Letos jde poprvé do sportu šest miliard, konečně půjdou přímo do klubů," prozradil Jansta. Navyšovat by se podle něj měly i prostředky na reprezentaci, oproti Anglii či Polsku jsme ale prý pořád pozadu. 

 

 

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.