×

Další video: „Přísná dieta v době COVIDU-19 je riskantní pro průběh nemoci. Imunitní systém nemá energii.“ – varuje obezitolog Martin Matoulek

Countdown
Zrušit
×

"Pan Okamura je explicitní komediant..." říká Miroslav Kalousek

Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek promluvil v XTV o kauzách Andreje Babiše a důležitosti letošních říjnových voleb do Poslanecké sněmovny.

“Některá rozhodnutí budou na hodně dlouho a ovlivní i příští generace. Rozhodnutí v říjnových volbách bude rozhodovat o tom, zda se začneme ubírat cestou k oligarchii Putinovského typu, mnohem autokratičtějšího řízení, nikoliv správy společnosti a také zda zůstaneme v centru evropského dění, nebo se začneme posouvat na periferii Evropské unie. Obě dvě tato rozhodnutí když padnou a začne se dělat taková politika, tak může trvat velmi dlouho, než se mohou vrátit zpátky,” upozorňuje Kalousek úvodem rozhovoru na významnost nadcházejících voleb.

Nechvalná slova pronesl směrem k bývalemu ministrovi financí a předsedovi hnutí ANO. “Mně nevadí Andrej Babiš jako osoba. Pokládám za nesmírně nebezpečné to, co hnutí ANO přináší do politiky. U oligarchy typu Andreje Babiše je s tím spojeno i to, že všichni mu z vlastních daní přispíváme poměrně významné částky na jeho zisky. On říká: Já legálně čerpám. Samozřejmě, že legálně čerpá, protože si pomocí státní moci podmínky pro své podnikání nastavil tak, že mu přispívat musíme ze zákona. Je to propojení ekonomické a státní moci takovým způsobem, že jste vlastně každodenně okrádán.”

”Andrej Babiš, Agrofert a hnutí ANO je jeden nedělitelný organismus. Vláda s ANEM bez Andreje Babiše neexistuje. Je lhostejné, zda by to řídil ze Strakovy akademie nebo Sokolovny v Průhonicích. Proto jednoznačně říkáme, že s hnutím ANO nemůžeme ve vládě spolupracovat právě proto, co chce udělat s Českou republikou. S tím se dá pouze bojovat, ne kolaborovat,” dodal.

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.