×

Další video: „Přísná dieta v době COVIDU-19 je riskantní pro průběh nemoci. Imunitní systém nemá energii.“ – varuje obezitolog Martin Matoulek

Countdown
Zrušit
×

“Někteří lidé mi smrt syna přáli. V naší branži se dějí hrozné věci…” říká zpěvák Dalibor Janda

„Celý život jsem měl hlavně fanynky, ale teď se to obrátilo a na moje koncerty chodí i pětadvacetiletí chlapi. Můj největší hit je Žít jako kaskadér. V osmdesátých letech vítězil Hurikán, ale teď je absolutně nejoblíbenější právě Kaskadér. Člověk může mít sebelepší pocit o tom, co udělal, ale pak stejně nakonec rozhodne publikum. Zazpívám všechny písně, ale některé zpívám v jiné tónině,“ říká známý zpěvák Dalibor Janda. Tuto změnu z publika prý nikdo nepozná. Nejtěžší píseň je podle něj Oheň, voda, vítr.

„Lidé, co se živí jen muzikou nebo texty, jsou závislí výhradně na OSE a na koncertování. Já už to nesleduji, peníze si vydělávám jinak, když si člověk stěžuje, tak to stejně k ničemu není. Písničky žádné teď netvořím. Mám pocit, že ty nové stejně nikdo nehraje. Na cédéčkách mám 160 původních písní, je to spousta práce a času,“ vysvětluje. Spolupráci s Romanem Horkým má rád, podle něj jde o jednoho z nejlepších zpěváků. Vždycky byl zastánce, aby písně měly pořádnou expresi.

Nejlepším momentem byla první vydaná píseň Jahodový koktejl. „Lidi začali vidět, že to někdo zpívá jinak, šlo o velký hit. Když jsem přijel na rodnou Moravu a přinesl svou desku, máma byla vyřízená z toho, že jsem si změnil jméno. Rodiče mi pořád říkají Vašku,“ vzpomíná. S jeho životní bolestí, ztrátou syna, se teď už smířil. „Lidi mi to dokonce i přáli. V naší branži se dějí hrozné věci. Zaslechl jsem to z vedlejší šatny.“

Jeho dceři je momentálně třicet a Dalibor se na vnuky těší. „Byl bych rád, kdyby to vyšlo. Obávám se, že v dnešní době už ani chlapy nebudou potřebovat,“ směje se Janda. Stále má velký fanklub a se svými fanoušky rád komunikuje. Potkává i takové, kteří na jeho koncerty chodí po třiceti letech.

Jaké příběhy v sobě nesou nejoblíbenější hity? Kolik má nových demo snímků? Jak ovlivnila jeho písně úmrtí syna? A co do budoucna připravuje?

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.