×

Další video: „Covid mění zahrady, lidé se vrací k opékání buřtů. Bohatí chtějí vodopády a vzrostlé stromy. Skalky jsou už z módy.“ – říká zahradní architektka Dana Makrlíková

Countdown
Zrušit
×

"Na post ministra zdravotnictví jsem připraven..." říká expert Adam Vojtěch

Hostem v předvolební debatě v XTV byl Adam Vojtěch, expert na zdravotnictví, kandidát do Poslanecké sněmovny a blízký spolupracovník jednoho z nejmocnějších mužů Česka Andreje Babiše, o kterém v úvodu říká: "Věřím mu, nemám důvod mu nevěřit. Pracoval jsem vedle něj na ministerstvu financí posledních tři a půl roku, takže myslím, že ho znám docela dobře. Za celou dobu jsem nikdy neměl jedinou pochybnost o tom, proč na ministerstvu financí je, o tom, že tam šel s cílem, aby stát fungoval efektivněji…" Kauzu Čapí hnízdo a jeho vydání společně s místopředsedou hnutí k trestnímu stíhání jasně vidí jako součást předvolební kampaně.

Vojtěch promluvil i o svém případném působení na postu ministra zdravotnictví, o kterém se často hovoří v souvislosti s vysokými předvolebními preferencemi hnutí ANO. "Připravený na to jsem. Tu nabídku bych vzal, ale neříkám, že to tak bude. Věnuji se tomu poměrně intenzivně poslední roky, myslím, že ten resort znám dobře. Je třeba přinést nový pohled na zdravotnictví, myslím, že je prostě špatně, pokud posledních x ministrů bylo řediteli fakultních nemocnic, to prostě není dobře. Moje výhoda, a neříkám, že to tak dopadne, je, že nejsem dítě českého zdravotnictví, nemám žádné provazby, nejsem ředitelem nemocnice apod., protože logicky ředitel fakultní nemocnice si neudělá špatně pro svoji nemocnici," říká odhodlaně Vojtěch.

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.