×

Další video: „Přísná dieta v době COVIDU-19 je riskantní pro průběh nemoci. Imunitní systém nemá energii.“ – varuje obezitolog Martin Matoulek

Countdown
Zrušit
×

"Musí začít dialog s muslimy..." říká Michael Kocáb

Může po útoku v Manchesteru fungovat multikulturní společnost? Odpovídal Michal Kocáb, hudebník a bývalý poradce Václava Havla: "Multikulturní společnost je něco, čemu nemůžeme zabránit. Celá EU je plná lidí různých barev a národností. Neumím si představit, že by země začaly ty lidi vyhánět. Ale sami muslimové by si měli udělat pořádek. Musí začít náboženský dialog," uvedl Kocáb. "Nemůžeme házet všechny muslimy do jednoho pytle," dodal. 

Moderátor Luboš Xaver Veselý se tázal také na to, proč Michal Kocáb sám neoznámil kandidaturu na prezidenta: "Neusiluji o to. Patřím navíc mezi konstruktéry Kroměřížské výzvy. Jsem jedním z těch, kteří si myslí, že se o prezidentský post by člověk neměl usilovat. Kandidát by měl čekat, až ho národ povolá. Václav Havel to taky nechtěl. Nejdříve se bránil, málem se urazil."

"Velká část našich obyvatel si jeho propuštění přála, naše soudy ale konstatovaly, že je to dvojnásobný vrah. Prezidentu republiky nepřísluší revidovat posudek, pouze udělit milost. Kdybych byl na jeho místě, asi bych k tomu nepřistoupil. Ale neznám jeho argumenty, protože je nesdělil," řekl Kocáb k aktuálně mediálně řešené milosti pro Jiřího Kajínka. "Pokud má Zeman informace a relevantní důvody, tak nevím, proč je tam ta podmínka sedmi let," dodává Kocáb.

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.