×

Další video: „Přísná dieta v době COVIDU-19 je riskantní pro průběh nemoci. Imunitní systém nemá energii.“ – varuje obezitolog Martin Matoulek

Countdown
Zrušit
×

„Můj otec Zdeněk Srstka byl exot a rváč. V soukromí s ním legrace vůbec nebyla. Zastupujeme dílo Pavla Kohouta i Václava Havla.“ – konstatuje ředitel agentury Dilia Jiří Srstka.

K čemu je dobrá divadelní, literární a audiovizuální agentura Dilia? Do jaké míry komplikuje podle jejího šéfa prof. Jiřího Srstky (někdejšího ředitele Národního divadla) agentuře život internet a servery jako uloz.to? Hrozí nám nějaký postih za stahování filmů? A jak vzpomíná na svého otce Zdeňka Srstku?

„Dilia je dobrá ze dvou pohledů. Ten první pohled je rozdělování náhradních odměn, což je taková povinnost platit poplatky – lidé to nemají rádi – z nenahraných nosičů, z přístrojů sloužících k rozmnožování. A Dilia, která na to má zákonný monopol, tak zinkasuje a potom podle evidence děl – v našem případě děl slovesných, literárních, audiovizuálních a dalších – ty náhradní odměny rozděluje. Je to taková dost složitá matematika.“ – vysvětluje ředitel agentury Dilia Jiří Srstka.

► Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

„Vedle toho je agenturní část Dilia v rámci takzvaných velkých práv. Ta zastupuje díla autorů. Příklad: Pavel Kohout. Zastupujeme dílo Václava Havla. Někdo chce natočit podle Viewegha film, zavolá nám a my dohodneme výši odměny pro autora. Zastupování je čistě individuální. Na základě osobní dohody.“ – říká ředitel agentury Dilia Jiří Srstka.

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

jiri-srstkadiliafilmliteraturayoutubeuloz.to

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.