×

Další video: „Covid mění zahrady, lidé se vrací k opékání buřtů. Bohatí chtějí vodopády a vzrostlé stromy. Skalky jsou už z módy.“ – říká zahradní architektka Dana Makrlíková

Countdown
Zrušit
×

„Moje válka s premiérem není osobní, ale Babiš jel za hranou.“ – říká senátor Lukáš Wagenknecht (za Piráty).

Je Pražská plynárenská zdravá firma? Jaký má senátor v osobní rovině vztah s Andreje Babišem (ANO)? Co mu vadí na zastavení premiérova trestního stíhání a případné abolici ze strany prezidenta.

Lukáš Wagenknecht (41) se z pozice auditora před lety podílel na odhalení dotačních podvodů v kauze ROP Severozápad. Dnešní senátor se nemálo angažoval i v dotační kauze Čapí hnízdo premiéra Andreje Babiše.

„To už je několik let, co jsem se osobně potkal s dnešním premiérem Babišem. Bylo to v Senátu, ale že bych za ním běžel, tak to určitě ne.“ – konstatuje senátor Lukáš Wagenknecht (za Piráty).

► Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

„Dotace 50 milionů korun u Čapího hnízda je poměrně malá částka v porovnání s miliardami, které ten holding čerpá dneska. My víme, že to byl prokázaný dotační podvod. Podle evropského práva a pravidel to alespoň podvod je, ale u nás není. A Česká republika to nerozporuje. Tomu nerozumím.“ – upozorňuje senátor Lukáš Wagenknecht s tím, že pokud by prezident Miloš Zeman udělil případně Babišovi abolici, naboural by tím evropské postupy a právo především.

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

andrej-babismilos-zemancapi-hnizdoabolicelukas-wagenknechtprazska-plynarenskarop

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.