×

Další video: „Rouškování je zlaté tele. Václav Klaus na prezidenta kandidovat nebude. Trumpa dohání minulost, musí se pomstít prohra Hillary.“ – komentuje Karolina Stonjeková

Countdown
Zrušit
×

„Merkelová je rekordmanka v počtu návštěv Číny. Média křivdí Jaromíru Jágrovi, reakce byla neoprávněná a přehnaná.“ – říká sinolog Vít Vojta.

Je Miloš Zeman pro Čínu významný host? Kdo jsou přátelské a nepřátelské státy Číny? Jsou čínské investice skutečně perspektivní? Existuje v Číně střední ekonomická třída? V čem je zajímavá ČR pro čínské turisty? Byly reakce médií na cestu Jaromíra Jágra oprávněné?

„Všiml jsem si, že si Evropané a Číňané příliš nerozumí. Sice je možné jazyk přeložit, ale je zde důležitý interkulturní rámec. Pojmy se tím pádem vysvětlují tak, jak je mají zažité. To je v podstatě interkulturní management, kterému jsem se začal věnovat. Je potřeba pochopit, jak daná kultura žije, na základě toho si pak můžeme lépe rozumět.“ – vysvětluje složitost překladů u rozdílných kultur Vít Vojta.

Doporučujeme YouTube - Xaver Live.

„Čínská republika zažila za posledních 20 let možná největší stěhování národů v dějinách světa. Stamiliony lidí se stěhovali z venkova do měst. Bylo potřeba vše vystavět, země ekonomicky bohatla. Nyní v zemi existuje přibližně 500 milionů obyvatel střední ekonomické třídy.“ – popisuje Vít Vojta situaci Číny.

 „Nepochybuji o tom, že Jaromíru Jágrovi bylo mediálně ukřivděno. Významný sportovec, který jede do pořadatelské země dalších olympijských her, zní to naprosto regulérně a normálně. Myslím, že reakce u nás byla přehnaná a zbytečná.“ – názor Víta Vojty na cestu Jaromíra Jágra do Číny a komentáře českých médií.

 

 

Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.