×

Další video: „Přísná dieta v době COVIDU-19 je riskantní pro průběh nemoci. Imunitní systém nemá energii.“ – varuje obezitolog Martin Matoulek

Countdown
Zrušit
×

"Média v Česku dnes patří pěti nebo šesti lidem..." říká Michel Fleischmann

Pozvání do XTV přijala významná osobnost českého šoubyznysu - Prezident mediálního impéria Michel Fleischmann.

Mediální magnát Michel Fleischmann přibližuje úvodem rozhovoru vzpomínky na události ze srpna roku 1968, které byly rozhodujícím důvodem, proč tenkrát zůstal v Paříži jako syn básníka a diplomata, působícího na tamním československém velvyslanectví. “Rodiče se chovali výborně a vysvětlovali mi to. Byt’ mi bylo teprve šestnáct, tak mi dali vlastně na výběr, jestli se nechci vrátit. Něco se totálně zhroutilo v mém pojetí světa. Pamatuji si to stoprocentně a vždy mám slzy v očích. Bylo to bolestivé.”

S nástupem nového režimu po roce 1989 se Fleischmann vydal do Prahy po mnoha letech jeho mediálních zkušeností se tak zrodila myšlenka vybudovat v Česku první komerční rádio Evropa 2. “Odletěl jsem do Prahy a v letadle jsem potkal Martina Brisaca. Představil se jako generální ředitel rádia Evropa 2 ze skupiny Lagardère. Hned jsem věděl, kde jsem, protože rozhlasový svět jsem znal. Jeho dva kolegové mě pozvali na skleničku a zeptali se, jestli nechci dělat program 24 hodin denně, 365 dní v roce. To rozhodlo.”

Jako prezident mediální skupiny, která mimo Evropy 2 zahrnuje například také Frekvenci 1, stál u zrodu mnoha známých a dnes úspěšných moderátorů, jakými jsou například Leoš Mareš, Václav Moravec, Lucie Výborná nebo duo Těžkej Pokondr.

Na změnu rozhlasového trhu po příchodu Andreje Babiše říká: “Je tady změna, není jenom Babišem. Tady je velká změna v tom, že bohatí čeští lidé se pustili do mediální sféry a začali skupovat média. Média v České republice dnes patří pěti nebo šestli lidem, mezi nimiž je pan Babiš. Má to své výhody a nevýhody. Určitě výhody pro něho a nevýhody pro trh...”

 

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.