×

Další video: „Covid mění zahrady, lidé se vrací k opékání buřtů. Bohatí chtějí vodopády a vzrostlé stromy. Skalky jsou už z módy.“ – říká zahradní architektka Dana Makrlíková

Countdown
Zrušit
×

"Lidé musí přestat migrovat za bydlením. Chci, aby rádi bydleli na venkově a do práce dojížděli...” říká ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová

„Chystáme program Výstavba. Pustíme se do pomoci obcím tak, aby se realizovala výstavba bytů. Musím říci, že tento problém neícítím už jako tak palčivý. Co cítím, jako palčivý problém je zrychlení stavebního řízení, což je alfou a omegou toho, aby se ta bytová výstavba podařila. Neusínáme na vavřínech připravili jsme dílčí kroky, to co lze udělat hned, aby se ty věci zrychlily a poté připravíme kompletní rekvalifikace stavebního práva v České republice,“ říká ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová. 

„Praha má mnoho nevyužívaných budov. Má jeden velký problém, jsou to stavební uzávěry na mnoha pozemcích. Poptávku nám dává samotné město a podle toho si nárokuje tyto zdroje,“ říká. Na ministerstvu nemapují, které místo je nejméně oblíbené mezi občany. Podle ní se dá předpokládat, že jde o sociálně vyloučené okality, kde jsou ceny bytů nejnižší.

Osídlování krajů je spojené s vysídlováním venkova. „Jde o to dát nabídku lidem, kteří ať už dojíždí nebo nedojíždí za prací. Vysídlování venkova se zastavilo, naopak začíná být odliv z měst. Tlak je pak na tu dopravní obslužnost toho území. Lidé rádi budou bydlet na venkově, ale musí se dostat za prací v adekvátním čase,“ myslí si ministryně. Lidé podle ní musí přestat migrovat za bydlením. 

Hnutí ANO se jí podle jejich slov líbí. Manažerský způsob vedení vlády je dobrý.

O čem je program Výstavba? Budou obce stavět nový obecní fond? Co to znamená „superstavební úřad“? A co si myslí o Andreji Babišovi?

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.