×

Další video: „Problém závislosti u seniorů je tabu, jejich detoxikaci se učíme řešit. Důsledek lockdownu - Děti jsou agresivní kvůli zákazům.“ – říká profesor adiktologie Michal Miovský

Countdown
Zrušit
×
AUDIO ZÁZNAM

Letošní dovolená? „Pojďme ji strávit u našich rybníků. Připravujeme zaměstnanecké poukázky a speciální program COVID–19/cestovní ruch.“ – říká ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (ANO).

Letošní dovolená? „Pojďme ji strávit u našich rybníků. Připravujeme zaměstnanecké poukázky a speciální program COVID–19/cestovní ruch.“ – říká ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (ANO).

Do jaké míry poznamená podle ministryně pro místní rozvoj Kláry Dostálové (ANO) koronavirová krize cestovní ruch, míněno teď směrem do České republiky? Jakým způsobem se dá pomoci například Asociaci hotelů a restaurací? A kolik pracovních míst v tomto segmentu krize zasáhne? Co radí občanům, když se jí ptají, jak to bude s letošní dovolenou?

Globální cestovní ruch by kvůli pandemii koronaviru mohl přijít až o 50 milionů pracovních míst. Předpověděla to podle BBC Světová rada pro cestování a turistiku (WTTC). Asociace hotelů a restaurací na základě modelové studie počítá se dvěma možnými scénáři. V obou dvou variantách se hoteliéři a restauratéři nedočkají plného objemu turistů ani na Vánoce a ztráty počítají na stovky miliard korun.

„Cestovní ruch to poznamená hodně. Myslím, že je to jedno z nejzasaženějších odvětví podnikatelského sektoru. My se cestovnímu ruchu snažíme maximálně pomoci. Jsme v každodenním kontaktu s oběma asociacemi – s Fórem cestovního ruchu a Asociací hotelů a restaurací.“ – konstatuje ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (ANO). Doplňuje, že s ministrem průmyslu a dopravy Karlem Havlíčkem připravují speciální podpůrný program COVID-19/cestovní ruch.

► Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

„Nejprve jsme museli zabezpečit všechny společnosti, které mají zaměstnance, aby měly od státu pomoc v náhradě mzdy, což se samozřejmě cestovních kanceláří týká také. Budeme se snažit maximálně podpořit domácí cestovní ruch. Připravujeme zaměstnanecké poukázky, to znamená, aby se stát podílel na tom, že zaměstnanci budou trávit letošní léto v České republice. Tím se podaří nastartovat byznys.“ – dodává ministryně Klára Dostálová (ANO) s tím, že globální propad cestovního ruchu činí kolem 11 až 12 procent, v krizových scénářích až 18 procent.

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

 

klara-dostalovaanoministryne-pro-mistni-rozvojcestovni-ruchhotelyrestauracecovid-19koronavirusdovolenapoukazky-na-dovolenou

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.