×

Další video: „Přísná dieta v době COVIDU-19 je riskantní pro průběh nemoci. Imunitní systém nemá energii.“ – varuje obezitolog Martin Matoulek

Countdown
Zrušit
×

„Kotlíkář nejsem, i když jsem v kapele KERN prosazoval akustickou podobu písní. Rád bych teď udělal knížku pro děti o květinách na louce.” – říká hudebník a ilustrátor Libor Machata.

Proč se od rockové hudby posunul až k malování mandal? Je brněnský hantec mrtev? Kdy začal s kresbou a co ho na tom láká?

Libor Machata je skladatel hudby, hráč na baskytaru, kytaru a klávesové nástroje, od r. 1981 do r. 2007 člen skupiny KERN; od r. 2007 hraje na bezpražcovou kytaru ve skupině Kronek Alband. V druhé polovině devadesátých let se začal věnovat grafice – ilustroval knihy, pro rozvoj hudebnosti a slovní zásoby dětí napsal, sestavil a ilustroval knihu pohádek, písniček, hádanek a her s názvem Markétka a čaroděj Kalambúr.

► Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

„Nemaloval jsem celý život. Maloval jsem na gymplu, pak začala muzika. Ale pak přišel rok 89, bigbít šel do kopru. Bylo třeba se podívat, co dál. Začal jsem ilustracemi knih, byly to obyčejné kresby perem. Zkoušel jsem tužkomalby, napřed obličeje, pak stromy, které jsem kombinoval s obličeji. Momentálně maluji mandaly.“ – říká muzikant a kreslíř Libor Machata.

„Brněnská hantýrka se nyní tváří mrtvě. Po bohémě, která ji rozšiřovala, nastal útlum. My se jí věnujeme s kolegou Honzou Hlaváčkem, šiřitelem hantecu. Naposledy publikoval knihu Zdar jak sviňa.” – podotýká muzikant Libor Machata.

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

libor-machatakernilustratorhantechudba

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.