×

Další video: „Média covid nafukují a svalují na Babiše. Oproti europarlamentu jsme vzor demokracie.“ – říká Ivan David

Countdown
Zrušit
×

"Kauza okolo Babiše se mě dotkla. EET se nám vyplatilo, podnikatelé v tom nevidí problém..." říká ministryně financí Alena Schillerová

„Čím později si peníze vyberete, tím více roste úrok. Za tento úrok si půjčujeme na finančních trzích. Zásadní rozdíl v této emisi je ten, že nechci tuto možnost časově omezovat. Před každou emisí budu rozhodovat o úroku. EET se nám vyplatilo. V prvním roce jsme předpokládali výnos 4,3 miliardy, výsledek byl 6 miliard. Při náběhu všech čtyř fází odhadujeme 18 miliard. Nyní jsme ve fázi, kdy nám třetí a čtvrtá fáze neběží, to je velká chyba,“ říká ministryně financí ČR Alena Schillerová. 

„Zažila jsem celou řadu opatření, kontrolní hlášení bylo nejmasivnější. Toto opatření bylo potřeba. Nesmíme zapomenout na prioritní cíl, který jsme sledovali – narovnání podnikatelského prostředí. Pořád říkám, že většina podnikatelů jsou poctiví. Druhá skupina, která neplatila příjmovku jim konkurovala cenami, to byly strašné příběhy,“ popisuje Schillerová.

Není jí podle jejích slov jasné, proč by kvůli tomuto opatření měla firma zkrachovat. Podnikatelé v tom nevidí problém, bylo to až na čtrtém místě mezi dalšími problémy podnikatelů. „Kontrolní hlášení víceméně utichlo, stesky neslýchám,“ říká.

Projednávání v Poslanecké sněmovně okolo Babiše ji nijak nevykolejuje, za to se jí dotkla samotná kauze, kvůli níž to začalo. „Já dělám svou práci poctivě, naplno, neřeším tyto problémy. Dotýkalo se mě to osobně, s panem Babišem spolupracuji od roku 2016, cítím jeho podporu. Brala jsem osobně, nevěděla jsem, že syn Babiše je tak vážně nemocný. Nechť se kauza Čapí hnízdo řádně prošetří. Toto bylo za čarou novinářské etiky.“

Proč koupit státní dluhopisy? Jaké důsledky na českou ekonomiku má EET? Co si myslí o EET podnikatelé po dvou letech od startu? A jaký názor má na současného premiéra?

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.