×

Další video: „Rouškování je zlaté tele. Václav Klaus na prezidenta kandidovat nebude. Trumpa dohání minulost, musí se pomstít prohra Hillary.“ – komentuje Karolina Stonjeková

Countdown
Zrušit
×

“Jedno natáčení Otázek Václava Moravce stálo 500 tisíc. V České televizi se nehospodaří dobře…” říká poslanec Pavel Plzák

„Snažil jsem se upozornit, že v oblastní nemocnci Náchod je procesována veřejná zakázka na nákup magnetické rezonance. Celý proces se mi zdál nestandardní a veškeré jejich výhrady jsem zpochybnil,“ říká Pavel Plzák, který je lékařem, poslancem a také je členem dozorčí rady VZP. Nemocnice má podle něj preferovaného uchazeče, který zakázku vyhrál a vždy stanovila, že nebylo dodrženo zadání. VZP je jedním z účastníků tzv. přístrojové komise.

„V současné době stoupá nárok na počty vyšetření magnetickou rezonancí. Způsob se mi nelíbí, máme rok skluz.Zajímá mě, co budou dělat s uchazečem ze třetí soutěže, který s tím měl náklady,“ zamýšlí se Plzák.

Jako poslanec si vyslechl i diskuzi k hospodaření České televize. „Budeme mít zpracovaný posudek, zpráva říká velmi obecné věci. Všichni si tu televizi platíme a chce, aby hospodařila dobře. Máme řadu signálů, že se tam dobře nehospodaří. Jedno natáčení Otázek Václava Moravce na Žižkovské věži stála 500 tisíc. Jakákoli výhrada k objektivitě je prezentována jako že se jedná o útok,“ uvedl v XTV. Ladislava Jakla do Rady ČT volil, je to podle něj mediálně zkušený člověk. „Dosavadní rada nebyla kritická vůči televizi, nevím proč…”

Václav Klaus ml. zůstal předsedou školského výboru a podle Plzáka je to dobře. “Je to člověk na svém místě, ODS si to místo nárokovala pro pana Baxu, ale vést výbor je práce na plný úvazek.”

Jaká podezřelá veřejná zakázka byla v nemocnici Náchod? Jak hospodaří Česká televize? A čím se zabývá rada ČT?

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.