×

Další video: „Covid mění zahrady, lidé se vrací k opékání buřtů. Bohatí chtějí vodopády a vzrostlé stromy. Skalky jsou už z módy.“ – říká zahradní architektka Dana Makrlíková

Countdown
Zrušit
×

„Jediná varianta trojkoalice je vítězství ve volbách, jinak nemá smysl. Zatím neznáme účinnost vakcíny, očkovat je třeba začít občany od 65 let.“ – říká jihočeský hejtman Martin Kuba (ODS)

Martin Kuba (* 9. dubna 1973 České Budějovice) je lékař a politik, od roku 2020 hejtman Jihočeského kraje a od prosince 2020 předseda Asociace krajů ČR. Od 16. listopadu 2011 do 10. července 2013 působil ve funkci ministra průmyslu a obchodu Nečasovy vlády, v letech 2012 až 2014 byl prvním místopředsedou ODS, po rezignaci Petra Nečase na předsedu strany byl 17. června 2013 pověřen vedením ODS. V kuloárech se o něm často hovoří jako o nástupci současného předsedy Petra Fialy. Uvažuje o tom?

„O tom nyní opravdu vůbec neuvažuji. Já se stal hejtmanem, i když jsem si centrální politiku vyzkoušel, zažil jsem také, jaké je to být ministrem.“ – říká úvodem Martin Kuba a vzápětí podotýká:

„Pak jsem také zažil, jaké je to ‚vypadnout‘ z politiky, což by – myslím – řadě politiků prospělo. Zkusit se opět normálně živit a uspět v osobním životě.“

► Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

„Řada politiků ve světě zažila také vzestupy a pády. Nebyli pořád u moci. Jsem za to rád. Možná jsem díky tomu dnes lepším hejtmanem.“ – konstatuje nato Martin Kuba s tím, že nyní netouží po tom být předsedou ODS, ale chce naopak odvádět dobrou práci právě na coby jihočeský hejtman.

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

martin-kubaodshejtmanjihocesky-hejtmanpredseda-odsvolbytrojkoalicetop09kdu-cslpolitikaandrej-babiscovid-19

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.