×

Další video: „Covid mění zahrady, lidé se vrací k opékání buřtů. Bohatí chtějí vodopády a vzrostlé stromy. Skalky jsou už z módy.“ – říká zahradní architektka Dana Makrlíková

Countdown
Zrušit
×

"Islamizace v Evropě už postupně trvá 50 let..." říká politolog Alexander Tomský

Realisté před několika týdny představili prostřednictvím svého mentora Petra Robejška novou posilu do parlamentních voleb. Jejich lídrem v Pardubickém kraji je politolog, nakladatel a komentátor politického dění v Česku i zahraničí Alexander Tomský, který v XTV hovořil o migraci, Evropské unii, české mentalitě i blížících se volbách.

"Za posledních 10 let jsem se často nacházel na vedlejších stránkách s Petrem Robejškem. Kdysi jsme oba psali do e15, potkali jsme se na mnoha konferencích, vystupovali jsme spolu v rozhlase apod. To, že tato strana vznikla a odpovídá mému anglickému pojetí demokracie a politiky, mě samozřejmě strašlivě zlákalo," popisuje Tomský důvody své kandidatury.

"Kdyby neměli Realisté šanci, tak bych se k nim nepřidal, ale samozřejmě ta naděje může být něco, co umírá poslední. Já si myslím, že ten potenciál tady je a protože 40% voličů je nerozhodnutých, tak má velmi negativní vztah k establishmentu. S výjimkou Babiše, to je náš takový český problém," prohlásil.

Volební výsledek Realistů odhaduje na 7 a více procent, zvítězit pak má strana "ANO, šéfe" s 23 až 25 procenty. "Myslím si, že realistická strana, která nabízí realistický program, nenabízí žádné předvolební dárky, ani modré z nebe ani zázraky, nenabízí nesmysly, nýbrž naopak má program velmi střízlivý, tak by měl odpovídat české mentalitě. Je tam 33 bodů malých záležitostí, které by se měly napravit," říká Tomský, který sdílí s Realisty zejména snahu o prosazení konzervativních i liberálních myšlenek.

V současné době se Tomský v rámci předvolební kampaně střetává s voliči a občany, za kterými jezdí po České republice. V rozhovoru interpretuje jejich názory na často diskutované téma, kterým jsou uprchlíci a islamizace naší země. "Lidé mají přesvědčení, že je to jeden z největších problémů, které dnes Evropa zažívá. Mají pravdu. Zdravý selský rozum naprosto převládá v české populaci. Je to dlouhodobý problém. Bezprostřední nebezpečí nám nehrozí, ale dlouhodobě hrozí. Zkušenosti s muslimskými komunitami jsou ohromné, islamizace v Evropě už postupně trvá 50 let," upozorňuje.

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.