×

Další video: Menstruační chudoba, klimatický žal a Xaver plete

Countdown
Zrušit
×

"Islám není pro naši zemi žádný problém. Kvóty EU jsou až směšně malé..." říká patnáctiletý politický komentátor Martin Kubeš

Hostem XTV byl mladý politický komentátor Martin Kubeš.

"Když máte kolem sebe studenty gymnázia, ale vidíte, že nemají sebemenší ponětí o aktuálním dění, tak si začnete říkat, že by bylo vhodné nějak ty mladé lidi k zájmu o politiku motivovat. Z toho důvodu jsem se rozhodl, že budu komentovat a psát články, ale takovým familiárnějším způsobem, aby to pochopilo a přečetlo více lidí," vysvětluje úvodem mladý komentátor.

Účast Martina Kubeše v pořadu televize XTV je zároveň reakcí na dřívější rozhovor s dalším z mladých studentů zajímajících se o politiku. Tím byl šestnáctiletý lidovec Tomáš Michalko a jedním z témat, kde se tito dva komentátoři politického dění rozcházejí  je  např. problematika LGBT komunity. "Když si má být v dnešní společnosti každý s každým roven, tak nevidím důvod, proč by se měly na základě sexuální orientace dělat nějaké výjimky," naráží Kubeš na rozpory v otázkách manželství stejnopohlavních párů. "Prague Pride je pochod hrdosti, kdy se lidé můžou bez obav vyjádřit, vyrazit do ulic a vědět, že nebudou vystaveni persekuci ze strany ostatních lidí. O problematiku v LGBT skupinách se zajímám poměrně intenzivně a řekl bych, že i do hloubky. Doma tomu většinou nerozumí, jak politice, tak tomuto," dodává student gymnázia ve Znojmě.

"Lidé nerozlišují uprchlickou krizi a migrační krizi. Islám není pro naši zemi žádný problém a kvóty, které stanovila Evropská unie na přijímání uprchlíků, jsou podle mě až směšně malé. Nedostačující. Pokud bych já byl v Evropském parlamentu, tak bych loboval za to, aby počet přijatých uprchlíků byl vyšší. Jde o to, že je naší humanitární povinností pomoci těm lidem, kteří  jsou v nouzi. Multikulturní společnost  je v mnoha ohledech lepší, než společnost, ve které převládá jeden zvyk a jedna tradice," tvrdí Kubeš o migrační krizi v Evropě.

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.