Našli jsme {{ search.data.length }} vide{{ search.suffix() }} pro {{ search.bytag ? 'štítek' : 'výraz' }} "{{ search.termshow }}":

Pro {{ search.bytag ? 'štítek' : 'výraz' }} "{{ search.termshow }}" jsme bohužel nic nenašli.

×
×

"Islám není pro naši zemi žádný problém. Kvóty EU jsou až směšně malé..." říká patnáctiletý politický komentátor Martin Kubeš

Publikováno 9.9.2017 v 17:18
Martin Kubeš - komentátor politického dění

Hostem XTV byl mladý politický komentátor Martin Kubeš.

"Když máte kolem sebe studenty gymnázia, ale vidíte, že nemají sebemenší ponětí o aktuálním dění, tak si začnete říkat, že by bylo vhodné nějak ty mladé lidi k zájmu o politiku motivovat. Z toho důvodu jsem se rozhodl, že budu komentovat a psát články, ale takovým familiárnějším způsobem, aby to pochopilo a přečetlo více lidí," vysvětluje úvodem mladý komentátor.

Účast Martina Kubeše v pořadu televize XTV je zároveň reakcí na dřívější rozhovor s dalším z mladých studentů zajímajících se o politiku. Tím byl šestnáctiletý lidovec Tomáš Michalko a jedním z témat, kde se tito dva komentátoři politického dění rozcházejí  je  např. problematika LGBT komunity. "Když si má být v dnešní společnosti každý s každým roven, tak nevidím důvod, proč by se měly na základě sexuální orientace dělat nějaké výjimky," naráží Kubeš na rozpory v otázkách manželství stejnopohlavních párů. "Prague Pride je pochod hrdosti, kdy se lidé můžou bez obav vyjádřit, vyrazit do ulic a vědět, že nebudou vystaveni persekuci ze strany ostatních lidí. O problematiku v LGBT skupinách se zajímám poměrně intenzivně a řekl bych, že i do hloubky. Doma tomu většinou nerozumí, jak politice, tak tomuto," dodává student gymnázia ve Znojmě.

"Lidé nerozlišují uprchlickou krizi a migrační krizi. Islám není pro naši zemi žádný problém a kvóty, které stanovila Evropská unie na přijímání uprchlíků, jsou podle mě až směšně malé. Nedostačující. Pokud bych já byl v Evropském parlamentu, tak bych loboval za to, aby počet přijatých uprchlíků byl vyšší. Jde o to, že je naší humanitární povinností pomoci těm lidem, kteří  jsou v nouzi. Multikulturní společnost  je v mnoha ohledech lepší, než společnost, ve které převládá jeden zvyk a jedna tradice," tvrdí Kubeš o migrační krizi v Evropě.


Komentáře

Starší videa
{{ core.jeVicVideiText }}