×

Další video: „Přísná dieta v době COVIDU-19 je riskantní pro průběh nemoci. Imunitní systém nemá energii.“ – varuje obezitolog Martin Matoulek

Countdown
Zrušit
×

„Chybí noblesa i pokora. Můj otec si dopisoval s Winstonem Churchillem. Ten říkal, že demokracie je systém gentlemanů.“ – říká Jan Přeučil.

Proč je herec Jan Přeučil velkým vyznavačem gentlemanství? Co chybí v dnešní společnosti? Co by měli současní muži změnit ve svém chování k partnerkám? Z čeho vychází nálada ve společnosti?

„Jsem velkým vyznavačem gentlemanství. Měl jsem ohromné štěstí, že naším profesorem na AMU byl Radovan Lukavský. A ten nás vychovával k hereckému gentlemanství. Jsem za to velice rád a jsem mu za to velice vděčen. Je pravda, že slušnost mezi lidmi malinko upadá. Lidé by se k sobě měli chovat  ohleduplně. Můj otec, přítel Jana Masaryka, si osobně dopisoval s Winstonem Churchillem, ten má krásnou myšlenku o demokracii. Říká: Demokracie je systém vědomých občanů, chcete-li gentlemanů.“ – konstatuje herec Jan Přeučil.

► Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

„Citová vyprahlost v různých vztazích je. Pánové by se nad sebou měli zamyslet, aby se ke svým partnerkám chovali hezky. Radovan Lukavský nám říkal: V životě buďte zdravě suverénní a zdravě pokorní. A dnes pokora chybí.“ – dodává herec Jan Přeučil.

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

jan-preucilgentlemanstviwinston-churchillradovan-lukavskymilion-chvilek

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.