×

Další video: „Rouškování je zlaté tele. Václav Klaus na prezidenta kandidovat nebude. Trumpa dohání minulost, musí se pomstít prohra Hillary.“ – komentuje Karolina Stonjeková

Countdown
Zrušit
×

"České turisty v Chorvatsku už nevnímáme jako řízek, konzervy a stan... Andrej Babiš Česku ostudu nedělá..." říká chorvatský poslanec Vladimír Bílek

„Jako poslanec chorvatského parlamentu každodenně pracuji na novelaci a interpelaci zákonů. Těší mě,  že se o Jaderském moři říká jako o našem moři, cítíme to plně jako Chorvati, že je to taky tak. Domovinská válka, která proběhla v 90. letech v Chorvatsku byla obranná válka, bránili jsme se agresorům, kteří měli srbské ideje, chtěli z Jugoslávie udělat velké Srbsko,“ říká chorvatský poslanec za českou menšinu Vladimír Bílek.

Lidé, co se nějakým způsobem setkali s válkou, vidí život jinak. „Jen ti, kteří prožijí blízkost s válkou, tak umí více cenit život s rodinou a kamarády a spolupráci s kolegy. Nekoukají na svět negativně, snaží se ve všem vidět ta pozitiva,“ přiznává.

Sám se považuje za patriota a k moři tedy jezdí zásadně k Jaderskému, s rodinou byl ale i v jihomoravském kraji. Čeští turisté se podle něj již proměnili. Chorvati však stále vidí Čechy jako turisty rádi.

„Čestí turisti jsou pro nás velmi cenní a jsou věrní, už třetí generace přijíždí k moři, často na stejné místo. Turisty v Chorvatsku už nevnímáme jako řízek, konzervy a stan,“ řekl Bílek. Chorvatsko je pro něj zemí, která v současnosti poskytuje zajímavé možnosti českým investorům v oblasti průmyslové výroby. 

Kdy má chorvatský poslanec za českou menšinu nejvíce práce? Jak jsou Češi vnímáni v Chorvatsku? Čím jsou typičtí? A do jakých lokalit je zajímavé se podívat?

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.