×

Další video: „Přísná dieta v době COVIDU-19 je riskantní pro průběh nemoci. Imunitní systém nemá energii.“ – varuje obezitolog Martin Matoulek

Countdown
Zrušit
×

"Čapí hnízdo je podvod. Peníze ze svěřenského fondu Babiš dostane zpátky..." říká auditor Lukáš Wagenknecht

„Špatně rozdělujeme evropské peníze. Pravidla jsou u nás hodně volné, utrácí se tu, ale ne efektivně a dokud jich bude hodně, tak se to nezmění. Dotace by měla podporovat vyloučená místa, ale podporovat miliardami podnikatele, kteří ty peníze poté používají na vylepšení cashflow, znevýhodňuje se tím ostatní, což likviduje náš trh,“ myslí si ekonom a auditor Lukáš Wagenknecht.

U každé dotace je nutné, aby měla naprosto jasně nastavená pravidla a kritéria. „Čapí hnízdo je podvodná dotace. Sám Babiš řekl, že je to jeho nápad, ale nyní je to v rukách soudů. Mám problém s jeho střetem zájmů.

Babišovi se na jedné straně líbí mít politickou funkci, ale hlavní důvod je podle auditora byznys stránka. „Jeho byznys se zlepšil od doby, kdy vstoupil do politiky. Není správné, aby rozhodoval o tom, co bude jeho firma brát. Tohle by se jinde v Evropě nestalo,“ říká Wagenknecht. Svěřenský fond mu v konečném důsledku prý patří, peníze jsou jeho a až skončí v politice, vrátí se mu zpátky.

Auditor Lukáš Wagenknecht nyní kandiduje do Senátu na Praze 8. „Průsečík s tématy Pirátů určitě je. Jejich značka je mi sympatická.“

Jaký byl největší dotační podvod u nás? Kdo nejvíce zneužívá dotací? Máme se v Česku dobře? A jsou neziskové organizace podvod?

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.