×

Další video: „Covid mění zahrady, lidé se vrací k opékání buřtů. Bohatí chtějí vodopády a vzrostlé stromy. Skalky jsou už z módy.“ – říká zahradní architektka Dana Makrlíková

Countdown
Zrušit
×

"Andreje Babiše bych jako premiéra unesl..." říká Vítězslav Jandák

Bývalý ministr kultury a poslanec za sociální demokracii Vítězslav Jandák, dnes působící jako člen Rady Českého rozhlasu, otevřeně komentuje v novém rozhovoru pro XTV současné vrcholné politiky a působení v médiu veřejné služby.

Jedním z témat, kde má Jandák názorově naprosto jasno, je momentální pád ČSSD, který je zapříčiněný neúspěšným obdobím, kterým strana již delší dobu prochází. “Jednou jste dole, jednou nahoře. Tak je to v životě a tak je to i se stranami. Je to normální. My tu krizi dnes vidíme v celé západní Evropě, levice v podstatě prohrává,” řekl.

Předsedu hnutí ANO Andreje Babiše by unesl jako příštího předsedu vlády a líčí i důvod jeho dosavadního úspěchu: “Mluví normálně. Něco v životě dokázal a potom lidem říká, že odstraní nešvary. Ty, které zavedly strany minulé. To je ta jednoduchost a sdělnost. To se lidem líbí.”

“Jsem absolutní přívrženec Miloše Zemana a budu ho podporovat. Myslím, že bude opět zvolen prezidentem,” říká o současné hlavě státu a svoji prezidentskou kandidaruru v příštím roce tak zcela rezolutně vylučuje.

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.