×

Další video: „Přísná dieta v době COVIDU-19 je riskantní pro průběh nemoci. Imunitní systém nemá energii.“ – varuje obezitolog Martin Matoulek

Countdown
Zrušit
×
AUDIO ZÁZNAM

„Agresorky, které bijí muže, nejsou výjimkou. Při domácím násilí jsem zažil, jak žena manžela zabila nožem. Mít znalosti z bojového sportu je dnes pro policistu naprosto nezbytné.“ – říká kriminalista a zápasník MMA Tomáš Peleška.

„Agresorky, které bijí muže, nejsou výjimkou. Při domácím násilí jsem zažil, jak žena manžela zabila nožem. Mít znalosti z bojového sportu je dnes pro policistu naprosto nezbytné.“ – říká kriminalista a zápasník MMA Tomáš Peleška.

Zemřeli mu rodiče, prošel si rozvodem, za záchranu lidí z hořících domů má dvě medaile za statečnost. V kleci si rozkopl nohu napůl. Vše ustál a dokázal jít dál. Prý i díky víře.  „Mít znalosti z bojového sportu je pro policistu naprosto nezbytné,“ říká kriminalista a zápasník Tomáš Peleška. MMA využil při řešení rvaček i domácího násilí. „Agresorky, které bijí muže, nejsou výjimkou. Zažil jsem, jak žena manžela zabila nožem,“ dodává.

„Nejdelší čas své policejní kariéry jsem měl spojenou s policejní motorizovanou jednotkou. To je ve své podstatě prvosledové jednotka, což je termín, který je poslední dobou hrozně ,in‘ zvlášť ve spojení s terorismem.“ – podotýká Peleška.

„Jde vlastně o jednotku první reakce na to, co se na daném místě může stát. Zásahové jednotky se tam totiž dostanou až v řádech desítek minut, než je převelí. Ale uvědomuju si, že stárnu a že je třeba se posunout i někam jinam.“– zdůvodňuje svůj přestup k neuniformované policii s tím, že dostudoval policejní akademii.

„Jsem kriminalista v Praze na oddělení obecné kriminality a zabývám se především vloupáním do objektů. Jaká je celková objasněnost, nyní netuším, ale pachatele poměrně často chytneme. Většinou vždycky.“ – vysvětluje Tomáš Peleška s tím, že jako zápasník MMA bojuje v kleci, která je z pletiva a ve tvaru octagonu.

► Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

„Co se týká pachatelů, snažím se je srovnat rychle, ale vždy tak, aby to bylo v souladu se zákonem. Jsem přesvědčen o tom, že mít znalosti z jakéhokoli bojového sportu je pro policistu naprosto nezbytné. Je to represivní složka. A MMA jako smíšené bojové umění tomu krásně napomáhá. Čerpáte z různých stylů. Naposledy mi to pomohlo, když se řešilo například domácí násilí, rvačky, kam jsem jezdil v pohotovostní jednotce.“ – dodává kriminalista a zápasník Tomáš Peleška.

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

Kriminalista Tomáš Peleška pracoval u policejní pohotovostní motorizované jednotky, vystudoval policejní akademii, je členem MMA týmu Andrého Reinderse. Je nositelem dvou medailí za statečnost, dostal je za záchranu životů při dvou požárech.

tomas-peleskakriminalistapoliciemmazapasnikdomaci-nasiliagresoragresorkabojove-umenistatecnostviraterorismusprvosledove-jednotkaneuniformovana-policie

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.