×

Další video: „Nemoc COVID-19 je medicínský omyl, měli jsme se držet triády – zdroj, přenos, riziková skupina. Koalice Spolu je politická chyba ODS, naivní projekt.“ – říká Pavel Bém

Countdown
Zrušit
×

Ondřej Hejma: "Zemanovi v projevu chyběla kontroverze. Piráti by jen klikali a klikali, ale práci zatím neukázali. Huawei je mandelinka bramborová..."

Jak reagují významné osobnosti Česka na aktuální události posledních dní? Horké novinky, štiplavé glosy, zajímaví hosté. To je pořad Podtrženo, sečteno, který shrnuje ty nejdůležitější aktuality. Hostem tohoto dílu byl Ondřej Hejma. 

Vítězové a poražení 2018: Piráti dobyli radnice, ČSSD se naopak potápí

„Vidím v zásadě jediného vítěze a tím je Miloš Zeman. Obhájil prezidentský mandát, to je jednoznačné vítězství. O premiérovi sice říkají, že vyhrál, ale je to takové nevítězsví. Je maličko oprýskaný, komunální volby nedopadly na jedničku, uvidíme, jak dlouho vydrží. Piráti zatím nic neukázali, politiku berou jako počítačovou hru. Furt by klikali a klikali, ale konstruktivní práce tam není,“ myslí si Hejma. 

Ivan Bartoš: "Zeman je starý a nemocný. Přímá volba prezidenta nebyla nejlepší cesta. Manželství chceme i pro homosexuály. Slepé následování vůdců Babiše a Okamury není politika..."

„Zeman je nemocný? Mládí není kvalifikace, kdo dnes není nemocný, je to banalita. Chtělo by to trochu pokory. Přímá volba byla chyba, společnost to rozhádalo. Kdyby nevyhrál Zeman, tak by se nikdo nehádal.“

Mějte v úctě i ty, kdo mají jiný názor, uvedla královna Alžběta II. ve vánočním poselství

„Je dobře, že se královské rodině daří, ale horší je ten brexit. Nejlepší by to bylo utnout bez žádných papírů a domluv a ono se to k tomu blíží. Když něco řekne královna, má to velkou váhu. Není kontroverzní, nikdo ji nevolil, takže se nehádají. Má to váhu, je mimořádně oblíbená. 

Trump možná vyhlásí stav národní nouze. Zakázal by soukromým firmám používat zařízení od Huawei

„Huawei je mandelinka bramborová, odposlouchává nás kde kdo. Je to hra pokeru, kdo první ustoupí. Nevím, jakou kartu drží Donald. Odposlechů se nebojím, vyrůstali jsme v tom, dodnes o nás vědí všechno. Dokud budeme hodní, nemáme se čeho bát,“ komentuje. 

Zeman ve vánočním projevu zkritizoval protivládní demonstrace a „lepšolidi”

„Lepšolidi je překlad ze slova gutmensch. Maličko mi v projevu scházela kontroverze, opozice říká, že mu dochází dech. Projev byl smířlivý, státnický, bez provokací. On se nezavděčí, líbí se mi na něm, že je svobodný. Zemana chtěli nemocného, ale vypadá dobře.“

Další komentáře aktuálních dní naleznete v celém díle Podtrženo, sečteno!

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.