×

Další video: „Prymula? Totální zatmění. Papalášský syndrom. Katastrofální přístup. Ministrem už být nemůže. Pokuta jedenáct tisíc za polibek je případ úřednické demence,“ říká Jaroslav Plesl.

Countdown
Zrušit
×

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch: “Změnil jsem atmosféru ve zdravotnictví, do dvou let chci měřit kvalitu zdravotní péče. Manželství homosexuálů? Nejspíše budu hlasovat proti…”

„Výpadky ve výrobě nejsou nic anomálního. Za výpadek může Zentiva. Snažili jsme se najít alternativu, schválili jsme dovoz ze zahraničí. Lék zůstal v distribuci, problém nastal až v prosinci. Lék nebyl ve výpadku příliš dlouho,“ říká ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Přiznal, že výpadek byl původně nahlášen z jiného důvodu. Kvůli brexitu může hrozit omezení dostupnosti léků, ale nyní jde do Senátu zákon, aby tomuto bylo zamezeno.

Xaver Live ZDE

„Změnil jsem atmosféru ve zdravotnictví, větší transparentnost, nebojím se řešit kauzy radikálně. Chceme přístroje přidělovat podle potřeby. Do dvou let chci mít projekt měření kvality zdravotní péče,“ chystá Vojtěch.

Financovat kampaň za manželství homosexuálů z peněz daňových poplatníků je podle něj zvláštní. „Nevidím problém, že to schvaluje právnický spolek. Já nejsem příznivcem tohoto zákona, ale nejsem homofob. Buď se zdržím a nebo budu hlasovat proti,“ říká.

Jsou výpadky léků běžnou záležitostí? Kde se chystá restrukturalizace nemocnic? Jaká je úmrtnost v nemocnicí? Budeme platit umělé oplodnění i 40letým ženám? Je správné, aby Evropská komise platila z peněz daňových poplatníků kampaň za manželství homosexuálů?

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.