×

Další video: „Neumím žít ze dne na den. Je ve mně strašlivá bezmoc. Babišovi bych řekl, že je mi smutno, že nemáme perspektivu, plán. Maláčovou bych ve vládě nenechal.“ – říká Oldřich Lichtenberg.

Countdown
Zrušit
×

"Zubaře nahradí roboti..." říká lékař a podnikatel Roman Šmucler

Hostem XTV byl lékař, moderátor a podnikatel Roman Šmucler, který i přes podnikatelské úspěchy nezanevřel na lékařskou praxi a každé úterý coby stomatolog operuje pacienty. "Ve vyspělých zemích už kazy zubů neexistují, v Německu a Švýcarsku chodí lidé k zubaři jen když spadnou z kola a něco se jim stane," říká s nadsázkou Šmucler. 

"Genetika u četnosti kazů nehraje roli, důležitá je dentální hygiena a potrava. Kdo jí ovoce a zeleninu, nemusí to s čištěním přehánět, jinak ale doporučuji čistit si zuby mezi reklamními bloky v televizi. Hodně diváků mi psalo, že to tak dělají a že jim to zachránilo zuby," uvedl Šmucler, který moderátora XTV překvapil i tím, že si umí sám vrtat zuby. 

"Komunisté vyvolali v lidech pocit, že stát něco zajistí. Výsledek je, že jsme ve spoustě ohledech pozadu. Urazili jsme sice velký kus cesty, zejména ve stomatologii. Ale třeba u cukrovky to tak není. Lékař řekne nejez cukr, a pacient to odmítá a jen si nechá předepsat prášky," kritizovuje Šmucler.

"S kolegy v Číně pracujeme na nahrazení stomatologa robotem. V budoucnu by jeden lékař měl hlídat šest pracujících robotů. Největší frajeřina je ovšem výroba zubu, který se osídlí buňkami a následně se implementuje do těla. Princip je, že chceme prošlapat cestu k umělému srdci. Na zubech se to testuje," prozradil Šmucler.

 

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.