Našli jsme {{ search.data.length }} vide{{ search.suffix() }} pro {{ search.bytag ? 'štítek' : 'výraz' }} "{{ search.termshow }}":

Pro {{ search.bytag ? 'štítek' : 'výraz' }} "{{ search.termshow }}" jsme bohužel nic nenašli.

×
×

"Zubaře nahradí roboti..." říká lékař a podnikatel Roman Šmucler

Publikováno 3.5.2017 v 12:00
Roman Šmucler

Hostem XTV byl lékař, moderátor a podnikatel Roman Šmucler, který i přes podnikatelské úspěchy nezanevřel na lékařskou praxi a každé úterý coby stomatolog operuje pacienty. "Ve vyspělých zemích už kazy zubů neexistují, v Německu a Švýcarsku chodí lidé k zubaři jen když spadnou z kola a něco se jim stane," říká s nadsázkou Šmucler. 

"Genetika u četnosti kazů nehraje roli, důležitá je dentální hygiena a potrava. Kdo jí ovoce a zeleninu, nemusí to s čištěním přehánět, jinak ale doporučuji čistit si zuby mezi reklamními bloky v televizi. Hodně diváků mi psalo, že to tak dělají a že jim to zachránilo zuby," uvedl Šmucler, který moderátora XTV překvapil i tím, že si umí sám vrtat zuby. 

"Komunisté vyvolali v lidech pocit, že stát něco zajistí. Výsledek je, že jsme ve spoustě ohledech pozadu. Urazili jsme sice velký kus cesty, zejména ve stomatologii. Ale třeba u cukrovky to tak není. Lékař řekne nejez cukr, a pacient to odmítá a jen si nechá předepsat prášky," kritizovuje Šmucler.

"S kolegy v Číně pracujeme na nahrazení stomatologa robotem. V budoucnu by jeden lékař měl hlídat šest pracujících robotů. Největší frajeřina je ovšem výroba zubu, který se osídlí buňkami a následně se implementuje do těla. Princip je, že chceme prošlapat cestu k umělému srdci. Na zubech se to testuje," prozradil Šmucler.

 


Komentáře

Starší videa
{{ core.jeVicVideiText }}