×

Další video: „Vakcína proti COVIDU-19? Lidé nám volají, ale nevíme, kdy bude. Ta na chřipku aktuálně dostupná není. Ti, co si ji objednali na jaře, ji však dostali.“ – říká odborník a lékař Jan Rutsch.

Countdown
Zrušit
×

„Situace není jednoduchá. Je to kontakt s neviditelným nepřítelem. Je to nový virus. Musíme být racionální a spolupracovat, jenom tak můžeme vyhrát.“ – míní šéf pražské záchranky Petr Kolouch.

Jak vnímá problematiku koronaviru a je na místě panika, která zavládla nejenom mezi občany? Jsou podle šéfa pražské záchranky Petra Koloucha podobná čísla u chřipkové epidemie, co se týká závažných potíží a komplikací u onemocnění COVID-19? A když dostane člověk teplotu, co má konkrétně nyní dělat?

„Panika je vždycky špatně, protože zatlačuje racionalitu do pozadí. A v tuto chvíli můžeme společně nad virem vyhrát pouze tehdy, pokud budeme racionální a budeme spolupracovat. Ta situace není jednoduchá. Je to kontakt s neviditelným nepřítelem. Je to nový virus. Ale všechny orgány, které jsou za to zodpovědné ať už na rozhraní státu, anebo na rozhraní kraje, tak dělají všechny kroky k tomu, abychom udrželi epidemii na uzdě.“ – říká šéf pražské záchranky Petr Kolouch.

► Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

„Dobrá zpráva je, že osmdesát procent pacientů – ať už ta celková čísla budou jakkoli vysoká – projde tímto onemocněním jako kteroukoli jinou virózou a nijak to jejich zdravotní stav závažně nepoškodí. Těch dvacet procent bude vyžadovat hospitalizaci nebo nemocniční ošetření. A okolo tří, maximálně pěti procent půjde o stavy závažné, kde může dojít i k úmrtí.“ – dodává šéf pražské záchranky Petr Kolouch.

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

petr-kolouchzachranna-sluzbakoronaviruscovid-19nakazakarantenaepidemiepandemie

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.