×

Další video: „Rouškování je zlaté tele. Václav Klaus na prezidenta kandidovat nebude. Trumpa dohání minulost, musí se pomstít prohra Hillary.“ – komentuje Karolina Stonjeková

Countdown
Zrušit
×

„Původně jsem chtěl být námořním důstojníkem. Nakonec jsem dělal 330 operací ročně. Do doby menopauzy jsou ženy před infarktem chráněny.“ – říká přednosta Kardiocentra IKEMu Jan Pirk.

Cítíme přes srdce lásku a emoce? Jakými způsoby provádí přednosta Kardiocentra IKEMu Jan Pirk operace? Od jakého roku operuje? Jaký je rozdíl mezi mužským a ženským srdcem? Proč u žen nejsou infarkty tak časté?

Prof. MUDr. Jan Pirk (* 20. dubna 1948, Praha) je český lékař, přednosta Kardiocentra a Kliniky kardiovaskulární chirurgie IKEM.

„Samozřejmě i láska je stres. Prastará reakce organismu. Příprava na fyzickou akci. A aby mohly fungovat svaly, musí se nám rozbušit srdce. Proto si lidé mysleli, že láska v srdci sídlí, ale vše vychází z mozku. Ale je to hezké, že si to myslí i dnes. Ale to, co dělá člověka člověkem, je mozek.“ – uvádí přednosta Kardiocentra IKEMu Jan Pirk.

► Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

„Původně jsem nechtěl být lékař, ale námořní důstojník, ale byl jsem od studia v Oděse odrazen. Tak jsem začal studovat medicínu s tím, že budu námořní lékař. Hrou osudu jsem se dostal na chirurgii do Nymburku. Jak jednou řízneš, už toho nenecháš, řekl mi primář. Měl pravdu.“ – dodává přednosta Kardiocentra IKEMu Jan Pirk.

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

 

jan-pirksrdceinfarktkardiochirurgie

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.