×

Další video: Předvolební debata 2021 - Kraj Vysočina. Jiří Běhounek: „Očkovaní si zaslouží výhody, jsou zodpovědní.“ a Radek Koten: „Reforma EU nestačí, musíme být soběstační.“

Countdown
Zrušit
×

„Před Parkinsonem chrání káva a sport. Pozná se podle spánku, pomalosti a třesu.“ – říká neurolog Robert Jech

V dnešním pořadu přivítáme profesora Roberta Jecha. Je lékařem na Neurologické klinice Všeobecné fakultní nemocnice v Praze a zabývá se problematikou Parkinsonovy nemoci.

„Je to neuropsychiatrické onemocnění, jelikož má neurologické a také psychiatrické příznaky,“– vysvětluje profesor Jech s tím, že v případě Parkinsonovy nemoci jde o jedno z nejčastějších degenerativních onemocnění, které postihuje zejména lidi ve věku 50 – 60 let.

Závažné onemocnění nervové soustavy se netýká jen seniorů, přibližně u pěti procent pacientů propukne ještě před 40. rokem života.

Jak profesor Jech upozorňuje, hlavními příznaky nemoci jsou zpomalení pohybů, ztuhlost končetin a celého těla, třes, porucha stoje a chůze spolu s problémy s artikulací, ale i problémy s neklidným spánkem.

► Doporučujeme YouTube – Xaver Live.

„Včasnou diagnózu a zahájení léčby komplikuje skutečnost, že tyto projevy mohou být společné i pro jiná onemocnění.“ – podotýká profesor Robert Jech. Dále odpovídá na různé otázky, které s onemocněním souvisejí.

► Projekt internetové nezávislé televize XTV můžete podpořit zde.

robert-jechneurologiepsychiatrieparkinsonova-nemocmedicinalekarprevencevysetrenitresartikulacezpomaleni-pohybuzivotni-stylvfn

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.