×

Další video: „Ukradeného Picassa jsem vrátil do Čech, v Bulharsku na mne mířili Kalašnikovem. Krade se víc než před revolucí, boj proti organizovanému zločinu je zpravodajská práce.“ – říká Ivan Moroz, bývalý elitní detektiv

Countdown
Zrušit
×

"Obezitu společnost přijala, není to handicap. Bohužel..." říká prof. Julius Špičák

Hostem XTV byl profesor Julius Špičák - přednosta Kliniky hepatogastroenterologie Transplantcentra v IKEMu a kandidát do poslanecké sněmovny za hnutí ANO 2011.

“Rozptyl a škála všech možností, které přináší endoskopie, je nezměrná. To činí ten obor velmi atraktivním a stále expanduje. Endoskopie dnes dokáže neuvěřitelné věci, například léčbu diabetu,” uvádí v pořadu Na zdraví profesor Špičák.

“Nadváha je naprosto zásadní světový fenomén a problém. Posunuli jsme se spíše hůře než lépe. Součástí toho je, že to přestalo být ve společnosti vnímáno jako handicap. Společnost to v podstatě přijala,” říká Špičák na téma obezity a schvaluje i podstatu pamlskové vyhlášky ve školách. V souvislosti s obezitou u malých dětí je však podle něj zásadní výchova rodičů. “S čím ty děti příjdou hrát fotbalový zápas, to jednomu hlava nebere.”

“Naše klinika se podílí na programu transplantace jater. Transplantovali jsme jich 1500 a ted’ to spěje ke 150 ročně. Obdivuji personál, protože ten se dostal na hranici možného. Intenzita a kvalita práce je neuvěřitelná a myslím, že je to velká visačka. 80% pacientů žije po půl roce normální kvalitu života. Je to nepochybně vrchol medicíny,” dodává.

 

Komentáře

Další videa
Načíst další Paráda! Došli jste až na konec.